Agencja Informacyjna: Miesięcznik „Nieznany Świat”, w który poruszane są takie tematy jak ezoteryka, parapsychologia, zjawiska paranormalne, medycyna, radiestezja, astrologia, niezidentyfikowane obiekty latające (ang. unidentified flying object, skrót: UFO) organizuje we własnej księgarnio-galerii spotkanie z Janem Stępniem – poetą, pisarzem, rysownikiem autorskich ludzików i kotów, a także bioenergoterapeutą
Spis treści
Najważniejsze dla Jana Stępnia jest to, by mieć poczucie sensu życia, tak żyć, aby być szczęśliwym. Głosi też przekonanie, iż postępowaniem Człowieka ma kierować powinność, a nie lęk przed karą. Jan Stępień zachwyca swoją twórczością – zarówno poezją, prozą, jak i wyjątkowymi rysunkami i rzeźbami. Wrażliwość Artysty i głębokie spojrzenie na świat sprawiają, iż każde jego dzieło porusza emocje i skłania do refleksji.
Co Juliusz Bolek sądzi o Janie Stępniu?
„Jan Stępień to postać absolutnie wyjątkowa.” – Twierdzi Juliusz Bolek – pisarz, laureat Światowego Dnia Poezji, ustanowionego przez UNESCO. – „Kto zna Jana Stępnia, ten wie, iż ma on swoje wyobrażenie świata, poglądy i zasady, którym jest wierny. Wyjątkowo cenię jego wrażliwość i empatię dla przyrody, który bardzo szczera. Potwierdza to również w swojej oryginalnej twórczości.” – Uważa Juliusz Bolek – pisarz, laureat Światowego Dnia Poezji, ustanowionego przez UNESCO.
Co to jest „Nieznany Świat?
Miesięcznik „Nieznany Świat” jest publikowany się od 1990 roku. Posiada własną księgarnio-galerię pod tą samą nazwą oraz własne środowisko, skupione w Klubie Przyjaciół Nieznanego Świata. Właśnie ten klub organizuje i zaprasza na spotkanie z Janem Stępniem, jego poezją, wierszami i miniaturami oraz rysunkowymi kotami, które ubóstwia i poświęcił im swój kunszt artystyczny, tworząc całą kolekcję rysunków, tych wyjątkowych czworonogów.
Gdzie i kiedy odbędzie się „Duchowo-intelektualne światy. Spotkanie z Janem Stępniem”?
Wydarzenie „Duchowo-intelektualne światy. Spotkanie z Janem Stępniem”, odbędzie się w środę, 19 lutego 2025 roku, o godz. 17:30 w księgarni-galerii „Nieznany Świat”, przy, ul. Kredytowej 2, w Warszawie. Słowo wstępne i spotkanie poprowadzi wybitny dziennikarz i publicysta Stanisław Zawiśliński – autor książek popularyzatorskich o wybitnych ludziach polskiego kina – m.in. o Krzysztofie Zanussim, Agnieszce Holland, Allanie Starskim, Bogusławie Lindzie, Zbigniewie Zamachowskim, Jerzym Hoffmanie, Jerzym Kawalerowiczu, Januszu Zaorskim. Od roku 2007 jest wykładowcą dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, prezes Fundacji Centrum Badań i Edukacji im. Ryszarda Kapuścińskiego i współtwórcą i szefem Rady Programowej festiwalu Natura- Kultura- Media im. R. Kapuścińskiego.
Jan Stępień – jak ma dorobek literacki?
Jan Stępień jest autorem kilkunastu tomików poezji, kilku powieści i zbioru opowiadań. Twórczość pisarza została przetłumaczona na język niemiecki, angielski, arabski i esperanto. Zbiór opowiadań „Miniaturen”, ilustrowany rysunkami Jana, ukazał się w 2012 roku, w Republice Austrii. Jesienią 2009 roku w Teatrze im. Solskiego w Tarnowie odbyła się prapremiera sztuki „W windzie”, zaś monodram „Róża” Wojciech Siemion – fenomenalny aktor i arcymistrz w interpretacji poezji, zaprezentował w 2010 r. w Zamościu.
Jan Stępień – jak ma dorobek artystyczny?
Jan Stępień swoje charakterystyczne rzeźby w drewnie oraz rysunki ludzików i kotów wystawiał w różnych polskich miastach, a także na zagranicznych wystawach – w Królestwie Belgii, Wielkim Księstwie Luksemburga i na Węgrzech. Z całości dorobku twórczego Jana Stępnia została obroniona praca magisterska na Uniwersytecie w Białymstoku (2003 r.). W 2021 r. Jan Stępień otrzymał Polonijnego Oskara za współpracę ze środowiskami polonijnymi oraz za współpracę z pismem „Jupiter” wydawanym w Wiedniu – stolicy w Republiki Austrii. Twórca jest członkiem Związku Literatów Polskich oraz Zarządu Polskiego Oddziału Stowarzyszenia Kultury Europejskiej (fr SEC – Société européenne de culture; ang. European Society of Culture). Międzynarodowej organizacji pozarządowa, powstałej w 1950, roku, z siedzibą w Wenecji, w Republice Włoskiej.
Dziękujemy za przeczytanie tekstu do końca. Polecamy inne wiadomości, opublikowane na portalu internetowym www.agencja –informacyjna. com
Agencja Informacyjna, Kultura /DEC/ 18 lutego 2025