Gąska – Prime Video ujawnia nowe szczegóły dotyczące serialu

popkulturowcy.pl 4 godzin temu

Prime Video ujawnia oficjalny plakat i obsadę nowego serialu fabularnego produkcji własnej.

Gąska opowiada o grupie pracowników tytułowego supermarketu działającego na przedmieściach typowego polskiego miasta. W rolę właściciela Gąski wciela się Tomasz Kot, a na ekranie będzie partnerować mu doborowa obsada, wśród której zobaczymy Magdalenę Koleśnik, Janusza Chabiora, Aleksandrę Grabowską, Mikołaja Śliwę, Julię Rosnowską, Tetianę Vashniewską, Mariusza Urbańca, a także Małgorzatę Sochę i Rafała Maćkowiaka.

Osadzony w absurdalnej, ale z życia wziętej rzeczywistości, ośmioodcinkowy serial komediowy zadebiutuje 29 listopada wyłącznie na Prime Video.

fot: Amazon Prime Video

Widzowie poznają losy 24-letniej Leny, która podejmuje pracę w Gąsce i próbuje odnaleźć się̨ w niezwykłej załodze. Na jej czele stoi ekscentryczny przedsiębiorca Włodek. gwałtownie okazuje się, iż szef jest w stanie wygenerować tyle samo problemów, co centrala Gąski, więc trzeba połączyć siły z resztą ekipy, do której należą: była dresiara, a w tej chwili ambitna kierowniczka Domi, miły, ale nieco irytujący Marek, doświadczona i pracowita Luba sympatyczny ochroniarz po wyroku Kazik, czasem zbyt wylewna Madzia oraz fan teorii spiskowych nazywany przez wszystkich Młodym. Oprócz stałej ekipy pracowników, sklep regularnie odwiedzają: Suzy, żona Włodka Małgorzata Socha oraz stały klient Romek, który jest tam codziennie i codziennie… kupuje to samo.

fot: kadr z serialu

Będący komediową opowieścią w duchu feel good serial pozwala z przymrużeniem oka zajrzeć na zaplecze typowego marketu ogólnopolskiej sieci, który każdy zna ze swojej okolicy i zobaczyć, co może się tam dziać, kiedy my spokojnie robimy w nim zakupy. Podana w lekkim tonie produkcja zawiera historie i momenty, które są zakorzenione w realiach życia w Polsce. Widzowie rozpoznają w niej postacie, które znają z własnego podwórka, a w samej fabule nie zabraknie nawiązań do popkultury, jak również odniesień do ważnych współcześnie tematów społecznych.


Źródło grafiki głównej: Amazon Prime Video
Idź do oryginalnego materiału