26 czerwca 2026 roku na platformie streamingowej Disney+ zadebiutował piąty i zarazem finałowy sezon "The Bear". Pierwsze serie produkcji zachwycały intensywnością historii, jej ładunkiem emocjonalnym oraz wybitnym aktorstwem. Kłopoty zaczęły się w trzecim sezonie, który wydawał się rozbity i skupiony na epizodach. Czwarty kontynuował rozwodnienie narracji, zastępując zszargane nerwy widzów poczuciem obojętności. Jakieś przebłyski dawnej energii pojawiły się zaledwie w finale. Piąty sezon miał wysoko zawieszoną poprzeczkę. Musiał nie tylko satysfakcjonująco zamknąć wszystkie wątki, ale też zbliżyć się do elektryzujących pierwszych odcinków.