W zielonogórskiej świątyni sztuki Lubuski Teatr zakończyły się dwa ważne wydarzenia kulturalne. Na scenie odbył się finałowy 3 Konkurs Piosenki Literackiej im. Piotra Machalicy, a na deskach zagrano spektakl muzyczny upamiętniający Jana Szurmieja, w reżyserii Roberta Czechowskiego, w wykonaniu aktorek i aktorów Lubuskiego Teatru.
Dalsza część tekstu pod galerią zdjęć



























































Konkurs “piosenki literackiej” pojawił się w ramach Zielonogórskiego Festiwalu “Klan Machaliców”.
Piotruś Machalica, jeden z najświetniejszych wykonawców tego gatunku, mój przyjaciel i wykonawca piosenek, które mu pisałem cieszyłby się razem ze mną – mówi Jan Wołek – twórca ok. 3000 piosenek. – Jestem wdzięczny wszystkim, którzy przyczynili się do ucieleśnienia tej idei, a samym uczestnikom konkursowych zmagań dziękuję za Ich wrażliwość i najserdeczniej życzę sukcesów
-podsumowuje Wołek.
Organizatorzy Festiwalu Klan Machaliców i Przyjaciele powołali do życia Konkurs Piosenki Literackiej im. Piotra Machalicy, by wraz z młodymi wykonawcami piosenki literackiej kontynuować cenną tradycję mądrego i pięknego śpiewu, którego Mistrzem był Piotr Machalica.
„… więc to już wszystko?” – spektakl w hołdzie reżyserowi Janowi Szurmiejowi
Spektakl “…więc to już wszystko?” stworzony został w hołdzie śp. Janowi Szurmiejowi – niezapomnianemu reżyserowi, inscenizatorowi, choreografowi i aktorowi, wielkiemu Przyjacielowi Lubuskiego Teatru, który odszedł 4. czerwca 2024 roku.
Muzyka, taniec, śpiew i ponad 20 aktorów na scenie w wyjątkowym spektaklu, tworzonym przez zespół Lubuskiego Teatru – tak po krótce można opisać to, co dzieje się na teatralnej scenie.
„Siostrunie” – dowcipna, roztańczona komedia z siostrzyczkami zakonnymi jeżdżącymi na rolkach, „Piaf” – wzruszająca muzyczna opowieść z chwytającymi za serce piosenkami Edith Piaf i „Ach! Odessa-Mama…” – przepiękne pieśni błatne, wpadające w ucho już za pierwszym razem.
Na scenie wystąpili: Anna Haba śpiewająca piosenki Edith Piaf! Panią Anię widzieliśmy także w roli Siostry Amnezji. Wystąpiła też dawno niewidziana Beata Małecka, James Malcolm i inni aktorzy, którzy tworzyli spektakle pod okiem śp. Jana Szurmieja.
Tych, którym nie udało się zobaczyć premiery zapraszamy na „przeżyjmy to jeszcze raz!” podczas wyjątkowego przedstawienia „…więc to już wszystko?” 8 i 9 kwietnia!
Polecamy

Kaziuki w Muzeum Etnograficznym w Ochli [GALERIA ZDJĘĆ]
Występy zespołów ludowych, sprzedaż produktów wielkanocnych czy warsztaty z tworzenia pisanek - te i wiele innych atrakcji można znaleźć podczas...
Czytaj więcejDetails
MZL zaprasza do kafeterii
