Duchowe BHP – Natalia de Barbaro, Agnieszka Szydłowska
Kiedy? 24.06.26 / środa, godz.16:00
Gdzie? Atrium UAP
Wstęp wolny!
Zapraszamy na spotkanie w ramach Malta Festival, odbywające się na naszej uczelni.
Jak szukać duchowości, nie tracąc kontaktu ze sobą? Gdzie przebiega granica między rozwojem a presją ciągłego „naprawiania się”? Jak odróżnić intuicję od manipulacji, a wspierające praktyki od tych, które odbierają sprawczość?
Duchowe BHP to spotkanie Natalii de Barbaro i Agnieszki Szydłowskiej poświęcone świadomemu, uważnemu i bezpiecznemu wchodzeniu w obszar duchowości oraz pracy nad sobą. Punktem wyjścia będzie potrzeba odzyskiwania wewnętrznej równowagi w świecie przeciążonym bodźcami, oczekiwaniami i nieustannym imperatywem samodoskonalenia.
Prowadzące porozmawiają o znaczeniu granic – o umiejętności mówienia „nie”, rozpoznawania własnego dyskomfortu i zaufania do sygnałów płynących z ciała oraz emocji. Zastanowią się również, jak nie zagubić siebie w gąszczu współczesnych języków duchowości, terapii, coachingu i rozwoju osobistego.
To będzie rozmowa o czułości wobec siebie, ale też o krytycznym myśleniu. O potrzebie sensu, wspólnoty i duchowego doświadczenia, które nie wymaga podporządkowania ani rezygnacji z własnej autonomii.
Spotkanie będzie miało interaktywny charakter – publiczność zostanie zaproszona do współtworzenia rozmowy poprzez pytania, refleksje i wspólne namysły nad tym, czym dziś może być odpowiedzialna, wspierająca duchowość.
Natalia de Barbaro – psycholożka, socjolożka, pisarka. i autorka bestsellerów takich jak Czuła Przewodniczka, Przędza i Przejścia. Felietonistka Zwierciadła i Tygodnika Powszechnego. Prowadzi autorskie warsztaty dla kobiet – Własny Pokój, Moje TAK, moje NIE i Którędy do miłości oraz szkolenia, warsztaty i interwencje zespołowe w obszarach takich jak komunikacja, przywództwo, motywacja czy wystąpienia publiczne.
Agnieszka Szydłowska – dziennikarka radiowa i telewizyjna, dyrektorka-redaktorka naczelna Programu 3 Polskiego Radia. Prowadziła cenione audycje radiowe, m.in. Radiowy Dom Kultury i Program Alternatywny, a także podcast 8 kobiet. Związana wcześniej z Rozgłośnią Harcerską, Radiostacją, Newonce Radio i Radiową Trójką, do której wróciła po latach. z której mikrofonem przez lata podróżowała po całej Polsce.















