Czy można kochać w świecie, który odmawia prawa do przemijania? To opowieść o miłości, która musi zmierzyć się z czasem – i z przyszłością, która nie daje drugich szans.
Trwają zdjęcia do filmu Czas, który nie nadszedł – poruszającego dystopijnego melodramatu w reżyserii Julii Rogowskiej, z Agatą Kuleszą i Dobromirem Dymeckim w rolach głównych. Film powstaje jako międzynarodowa koprodukcja, a jego premiera planowana jest na 2026 rok. Obok Kuleszy i Dymeckiego w obsadzie znaleźli się m.in. Michalina Łabacz, Bartosz Bielenia.
Czas, który nie nadszedł
to ambitne kino gatunkowe. W świecie, w którym starość stała się największym tabu, Sara (Agata Kulesza) i jej partner Oskar (Dobromir Dymecki) planowali się razem zestarzeć. Dokonali jednak odmiennych wyborów. Sara pozostała wierna naturalnemu biegowi życia, Oskar skorzystał z rewolucyjnej kuracji antygeriatrycznej, zapewniającej młodość i miejsce w nowym społeczeństwie. Po latach niespodziewanie się spotykają – dzieli ich wygląd, łączy brak odpowiedzi na pytania spychane przez lata na drugi plan. Czy uczucia mogą przetrwać czas i nieodwracalne zmiany? Czy można być wolnym w świecie, który odmawia prawa do przemijania?
Film balansuje na granicy dystopii i emocjonalnej opowieści o miłości, czasie oraz wyborach, których konsekwencje kształtują całe życie. To kino pełne nieoczywistego piękna i refleksji, wpisujące się w nurt współczesnych historii o przyszłości, gdzie najważniejsze są nie technologie, ale kondycja człowieka.
Za kamerą stoi Julia Rogowska – twórczyni znana wcześniej z nagradzanych reklam, kampanii społecznych i krótkich metraży. To jej pełnometrażowy debiut – osobisty, odważny i głęboko zanurzony w emocjach. Film powstaje w koprodukcji z myślą o dystrybucji międzynarodowej. Producentem jest Shipsboy, firma stojąca m.in. za filmami Hiacynt i Detektyw Bruno.
Czas, który nie nadszedł, mimo iż osadzony jest w bliskiej przyszłości, to przede wszystkim film, który odważnie mówi o naszej teraźniejszości – o tym, jak kultura wypiera starość, jak ciało przestaje być nasze, gdy przestaje być młode, a także o tym, iż prawdziwa wolność to życie w zgodzie z własnymi wyborami. Film trafi do kin w 2026 roku. Dystrybucją w Polsce zajmuje się NEXT FILM.
Fot. główna: materiały prasowe // NEXT FILM // fot. Łukasz Bąk