„Okno na parlament”, „Tańcz mnie Cohen”, „Wesołe Kumoszki z Windsoru” i „Don Kichot” to propozycje rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej na najbliższe dni (2.-8.03.). Jest w czym wybierać!
„Okno na parlament”
2.03. (sob.) godz. 18.00 – Duża Scena
3.03. (ndz.) godz. 18.00 – Duża Scena
Richard Walley, człowiek sukcesu, minister w rządzie Davida Camerona, wybiera się na całonocną debatę w Izbie Gmin. To wersja oficjalna, bo w rzeczywistości wynajęty na koszt rządu hotelowy pokój, którego okna wychodzą wprost na brytyjski parlament, ma posłużyć za miłosne gniazdko dla niego oraz atrakcyjnej sekretark… szefa opozycji! Scenariusz upojnej nocy przerywa nagły incydent natury kryminalnej. Zagrożony kompromitacją minister podejmuje karkołomną próbę uratowania sytuacji i uniknięcia skandalu. Jego misterne zabiegi torpeduje plejada przezabawnych bohaterów, od hotelowej obsługi aż po zazdrosnych małżonków…
Arcydzieło współczesnego mistrza farsy, angielskiego dramaturga Raya Conneya, na rzeszowskiej scenie wyreżyserował Marcin Sławiński. Szalone tempo, barwne postaci i zaskakujące zwroty akcji gwarantują spełnienie oczekiwań wszystkich fanów tego gatunku!
Reżyseria: Marcin Sławiński
Obsada: Karolina Dańczyszyn, Anna Demczuk, Magdalena Kozikowska-Pieńko, Paulina Sobiś, Robert Chodur, Paweł Gładyś, Karol Kadłubiec, Marek Kępiński, Mateusz Marczydło, Adam Mężyk
„Tańcz mnie. Cohen”
2.03. (sb.) godz. 19.00 – Mała Scena
Muzyczny spektakl o kanadyjskim poecie, pisarzu i piosenkarzu. Zmarły w 2016 roku twórca takich nieśmiertelnych przebojów, jak „Suzanne”, „So long”, „Marianne” czy „Hallelujah”, przez całe, trwające 82 lata życie, nieustannie poszukiwał – inspiracji do tworzenia, sensu egzystencji, swojego miejsca na ziemi. Jego muzami były kobiety… Te, z którymi wchodził w dłuższe relacje, i te spotykane na co dzień. O tym właśnie jest ten spektakl. O miłości i fascynacji kobiecością. Ale nie tylko…
Twórczość Leonarda Cohena i jego spojrzenie na świat pełne są rozważań o miejscu człowieka we współczesnym świecie, całym mistycyzmie życia.
Scenariusz powstał na podstawie prozy, wierszy i piosenek Leonarda Cohena w tłumaczeniu Macieja Karpińskiego i Macieja Zembatego, oraz fragmentów książki Różne Postawy Iry B. Nadel w tłumaczeniu Wojciecha Fladzińskiego.
Reżyseria: Sławomir Gaudyn
Obsada: Robert Żurek, Mikołaj Babula (piano)
„Wesołe Kumoszki z Windsoru”
6.03. (śr.) godz. 19.00 – Duża Scena
7.03. (czw.) godz. 10.00 – Duża Scena
Prześmieszna i przeciekawa komedia wielkiego mistrza… tragedii. Akcja sztuki osnuta jest wokół damsko-męskich intryg. Rubaszny sir John Falstaff postanawia uwieść równocześnie dwie zamężnę mieszczki. Biedak nie wie jednak, iż obie panie są bliskimi przyjaciółkami i ani myślą puścić mu tych zapędów płazem. Pani Page i Pani Ford szykują okrutną zemstę w postaci serii żartów, które raz na zawsze mają odstraszyć zuchwałego szlachcica od polowań na wdzięki uczciwych mężatek i… sakiewki ich mężów. Ale na tym nie koniec… Tym perypetiom towarzyszą inne, w których udział biorą bardzo charakterystyczni i charakterni bohaterowie.
Zdrada, zazdrość, chciwość i ogromna doza humoru na scenie, która łączy teatralne tradycje z nowoczesnością. Zapraszamy w podróż wehikułem czasu zmierzającym prosto do mieszczańskiej Anglii przełomu XVI i XVII wieku.
Reżyseria: Paweł Aigner
Obsada: Karolina Dańczyszyn, Anna Demczuk, Małgorzata Machowska, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Robert Chodur, Michał Chołka, Waldemar Czyszak, Marek Kępiński, Karol Kadłubiec, Wojciech Kwiatkowski (gościnnie), Michał Kurek (gościnnie) / Jakub Gąsior, Mateusz Marczydło, Adam Mężyk, Piotr Mieczysław Napieraj, Kacper Pilch, Bartosz Rułka (gościnnie), Tomasz Schimscheiner (gościnnie), Stanisław Twaróg
„Don Kichot”
8.03. (pt.) godz. 19.00 – Duża Scena
„Don Kichot” to spektakl muzyczny, pełen piosenek i widowiskowych scen walk, które porwą nas w wir rycerskich romansów i przygód wprost do malowniczej Hiszpanii!
W towarzystwie Don Kichota, jego giermka Sancho Pansy i wielu innych barwnych postaci, poszukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania: co współcześnie oznacza stwierdzenie „być sobą”? Jaką cenę przychodzi nam płacić za spełnianie marzeń? Czy miłość, przyjaźń, lojalność istnieją naprawdę, czy to tylko cywilizacyjny wymysł? Pytań wiele, a odpowiedzi wcale nie jawią się oczywiste…
Reżyseria: Waldemar Wolański
Obsada: Joanna Baran-Marczydło, Karolina Dańczyszyn, Anna Demczuk, Justyna Król, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Robert Chodur, Michał Chołka, Waldemar Czyszak, Paweł Gładyś, Józef Hamkało, Marek Kępiński, Rafał Domagała (gościnnie), Adam Mężyk, Kacper Pilch, Stanisław Twaróg (gościnnie), Robert Żurek
SZCZEGÓŁOWY REPERTUAR ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ