Czwarta część przygód kultowej Brytyjki była główną atrakcją walentynkowego weekendu, co nie jest dużym zaskoczeniem. Poprzednie trzy filmy również sprzedały się u nas świetnie. Komedia romantyczna zgromadziła od piątku do niedzieli prawdopodobnie ponad 300 tys. widzów, co oznacza najlepsze tegoroczne otwarcia. Wynik Bridget Jones: Szalejąc za facetem był zatem dwukrotnie lepszy od tego, który odnotował Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat.
Bridget Jones zawsze cieszyła się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem. W 2001 roku pierwszy film zgromadził u nas 1,07 mln widzów, kontynuacja z 2004 roku – 883 tys., a cześć trzecia przyciągnęła w 2016 roku aż 1,18 mln osób. Choć dokładny wynik otwarcia najchętniej oglądanego filmu poprzedniego weekendu nie jest znany, to wiele wskazuje na to, iż przekroczył on pułap 300 tys.. To z kolei oznacza prawdopodobnie najlepsze otwarcie w serii. Wynik z premierowego weekendu Dziennika Bridget Jones nie jest znany, ale raczej nie był aż tak dobry. Tymczasem Bridget Jones: W pogoni za rozumem zbliżyła się do tego pułapu trzy lata później notując otwarcie na poziomie 290 tys. widzów. Z kolei Bridget Jones 3 zgromadziła podczas swojego pierwszego weekendu nieco ponad 170 tys. widzów (prawie 200 tys. wraz z pokazami przedpremierowymi). Otwarcie Bridget Jones: Szalejąc za facetem jest oczywiście wzmocnione walentynkami, ale wydaje się na tyle dobre, iż w rozrachunku końcowym można spodziewać się wyniku powyżej miliona.
Czwarta część przygód Bridget Jones nie była jedyną walentynkową propozycją podczas poprzedniego weekendu. Na ekranach pojawili się jeszcze Naznaczeni, którzy przemówili raczej do młodszej widowni. Od piątku do niedzieli tytuł ten wybrało ponad 32 tys. widzów. Nieco słabiej spisał się horror Grafted, który był wyświetlany w ramach maratonów „antywalentynkowych”. Film ten zagromadził nieco ponad 25 tys. widzów. W ramach tych pokazów był także wyświetlany horror/thriller Towarzysz, który odnotował spory wzrost zainteresowania i przyciągnął podczas trzeciego weekendu wyświetlania ponad 17 tys. widzów, a w sumie blisko 80 tys..
Walentynkową opcją była także polska Światłoczuła, której widownia przez cztery ostatnie weekendy utrzymywała się w okolicach 20 tys.. Tym razem zobaczyło ją znów nieco ponad 19 tys. widzów, a od premiery już ponad 130 tys.. Podobną liczbę widzów zgromadziły dwa inne polskie filmy, które były wyświetlane póki co w ramach pokazów przedpremierowych. Premiery obu tytch tytułów są zaplanowane na 7 marca, czyli weekend z Dniem Kobiet. Misie zainteresowały ok. 25 tys. widzów, co pozwoliło im zająć miejsce w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych filmów poprzedniego weekendu. Z kolei Przepiękne! zgromadziły prawdopodobnie nieco ponad 20 tys. widzów.
Do mocnego przewietrzenia polskich kin przyczyniła się także propozycja dla najmłodszych widzów, Pies na medal. Jego widownia nieznacznie przekroczyła pułap 35 tys. widzów. Znacznie lepiej spisał się jednak najnowszy film Marvela. Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat zgromadził ponad 155 tys. widzów, co oznacza drugie miejsce w weekendowym zestawieniu oraz trzecie najlepsze trzydniowe otwarcie w tym roku. Patrząc na wyniki z Ameryki i innych krajów, można chyba uznać, iż jest to wynik w ramach oczekiwań. Jest on nieco niższy otwarcia, jakie dokładnie dwa lata temu odnotował Ant-Man i Osa: Kwantomania (162 191 widzów). Tamtem film zgromadził ostatecznie 474 027 widzów. Wydaje się, iż nowy Kapitan Ameryka również nie przekroczy w rozrachunku końcowym pułapu 500 tys..
Ten pułap przekroczyło właśnie Pieprzyć Mickiewicza 2, które przez cały czas trzyma się mocno. Podczas czwartego weekendu tytuł ten zgromadził jeszcze ponad 56 tys. widzów. Pułap 500 tys. powinna niebawem przekroczyć również inna tegoroczna polska premiera: Dalej jazda! Tym razem zobaczyło ją jeszcze nieco ponad 15 tys. widzów, a od premiery ponad 476 tys..
Z innych newsów:
- Sonic 3: Szybki jak błyskawica mógł dobić do pułapu 1,3 mln widzów,
- Maria Callas, The Brutalist oraz Dzielna banda i tajemnica zaginionego wujka przekroczyły pułap 100 tys.,
- Dog Man przekroczył pułap 150 tys. widzów,
Źródła: boxoffice.pl, Stowarzyszenie Filmowców Polskich