Każdy, kto aktywnie korzysta z mediów społecznościowych, wie, iż w sieci panuje przede wszystkim kultura fałszywych idealnych obrazów. Wśród influencerów, bloggerów i celebrytów dominuje trend prezentowania idealnej wersji samego siebie, ukrywając pod makijażem i filtrami swoje prawdziwe emocje i wady. Jednak Weronika Wersow, popularna influencerka i partnerka Friza, postanowiła złamać ten trend i pokazać swoją prawdziwą stronę.
Pokazując słabość, Wersow zdobyła serca
W ostatnim czasie Wersow opublikowała na Instagramie filmik, na którym pokazuje się bez makijażu, a choćby w chorobie. Tejże decyzji udzieliła się niebywała odwaga, bo większość osób w internecie boi się pokazać swój prawdziwy obraz, niezakryty filtrami i efektami specjalnymi. Wersow wyjaśniła w komentarzu, iż chciała pokazać, iż także ona jest zdolna do pokazywania słabości i nieidealnego obrazu, wbrew temu, co widzimy na Instagramie.
Wersow – influencerka, która polaryzuje
Wersow jest jednym z tych rzadkich przypadków influencerów, którzy zdobyli uznanie społeczności, ale również krytykę. Czasem ludzie chwalą jej za szczerość i autentyczność, a czasem krytykują za to samo, za co wcześniej zdobyła pochwały. Wszystko zależy od platformy, na której pojawią się o niej informacje. Na przykładzie YouTube lub Instagrama, gdzie każda platforma ma swoje własne reguły i normy.
Autentyczność w sieci: Wersow jako przykład
Weronika Wersow często pokazywała się bez makijażu, normalizując tym samym ten nieidealny świat. Wielu osób nie zdaje sobie sprawy, iż wszystko, co widzą na Instagramie, nie zawsze jest prawdą. Można powiedzieć, iż to przytłaczające, szczególnie w momencie, gdy tak z 90% dziewczyn korzysta z FaceAppa. Wersow, pokazując swoją prawdziwą stronę, staje się przykładem dla tych, którzy chcą żyć autentycznie, niezależnie od medio społecznościowych.
Dane z Polski – Autentyczność w sieci
Według danych z 2020 roku, 70% Polaków korzysta z mediów społecznościowych. Spośród nich, 90% dziewczyn korzysta z aplikacji FaceApp, co pozwala ukryć swoje wady pod filtrem. Jednak, według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet SWPS, tylko 20% osób korzystających z mediów społecznościowych uważa, iż są w stanie oddzielić rzeczywistość od fikcji w sieci.
Wnioski
Weronika Wersow pokazuje, iż autentyczność w sieci jest możliwa. Pokazuje, iż można żyć bez makijażu i filtrów, bez ukrywania swoich wad i słabości. Wersow staje się przykładem dla tych, którzy chcą żyć autentycznie, niezależnie od medio społecznościowych. Autentyczność w sieci może być trendem przyszłości, a Wersow jest jednym z pionierów tego trendu.