Agnieszka Chrzanowska, Artur Gotz: oświadczenie dotyczące piosenki “Jestem na tak”

agencja-informacyjna.com 10 miesięcy temu
Zdjęcie: Agnieszka Chrzanowska Artur Gotz


Agencja Informacyjna: Piosenka “Jestem na tak”, którą napisała Agnieszka Chrzanowska, a którą wykonuje Artur Gotz od czasu konwencji programowej partii Prawo i Sprawiedliwość w sobotę 2 marca 2024 r. jest utożsamiana z hasłem politycznym, jakie zostało wtedy zaprezentowane, tzn. “Jesteśmy na tak”… Od tego momentu Agnieszka Chrzanowska – autorka tekstu i Artur Gotz – staliśmy się obiektem różnorodnych ataków i celem wypowiedzi o różnym zabarwieniu.

Spis treści

Przekaz piosenki “Jestem na tak” nie ma charakteru politycznego – zapewniają artyści
Zobacz oficjalny wideoklip “Jestem na tak”
Kim jest Artur Gotz?
Kim jest Agnieszka Chrzanowska?

Przekaz piosenki “Jestem na tak” nie ma charakteru politycznego – zapewniają artyści

Przekaz piosenki “Jestem na tak” nie ma charakteru politycznego, mówi o czymś zupełnie innym. To piosenka o nienarzekaniu, o pozytywnych emocjach i myślach, o docenianiu dobra i piękna wokół.

Teledysk piosenki “Jestem na tak” miał premierę w sieci w piątek 9 lutego 2024 r., a w rozgłośniach radiowych i ośrodkach telewizyjnych piosenka jest intensywnie rozpowszechniania od końca stycznia 2024 r.

Kampanie reklamowe promujące utwór były również na Facebooku i na Instagramie.

Sama piosenka “Jestem na tak” powstała w 2016 roku i znajduje się na edycji deluxej płyty “Mężczyzna prawie idealny” Artura Gotza z 2019 roku. Premiera koncertowa teledysku odbyła się w listopadzie 2023 r. w Melbourne w Australii.

W wywiadach Artur Gotz stale podkreśla, iż społeczeństwo jest na „nie”, a powinno być na „tak”. Czy to przypadek, iż partia Prawo i Sprawiedliwość użyła sformułowania “Jestem na tak”? Plagiat? Piosenka “Jestem na tak” jest zarejestrowany w ZAiKSie od 2016 roku.

Piosenka „Jestem na tak” nie była stworzona z myślą o kampanii wyborczej żadnej partii politycznej. Żadna partia nie finansowała również produkcji tego utworu. Nie zgadzamy się, aby w kampanii wyborczej jakiejkolwiek partii wykorzystane zostało przesłanie naszej piosenki.

Artur Gotz i Agnieszka Chrzanowska

Warszawa/Kraków, 3.03.2024

Zobacz oficjalny wideoklip “Jestem na tak”

Artur Gotz “Jestem na tak”, słowa i muzyka Agnieszka Chrzanowska, produkcja Fundacja Kultury i Sportu 44 w Warszawie, wydawca Luna Music (2019)

Kim jest Artur Gotz?

Artur Gotz – aktor i wokalista. Na scenie występuje od 11. roku życia. W wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie – stolicy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii, gdzie wystąpił w trzech spektaklach. W 2006 r. ukończył studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie – Wydziały Zamiejscowe we Wrocławiu (wydział lalkarski).

Artur Gotz po studiach był związany z teatrami Warszawy: Teatrem 6. piętro (od 2013 r.), Teatrem Współczesnym w Warszawie, Teatrem Kamienica Emiliana Kamińskiego w Warszawie (od 2009 r.), w latach 2006-2009 aktor Teatru Rozrywki w Chorzowie. W latach 2011-2019 występował w Teatrze Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. w tej chwili współpracuje z Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie i Teatrem Piosenki Romana Kołakowskiego i Teatrem Nowym w Łodzi.

Artur Gotz, jako wokalista debiutował w Piwnicy pod Baranami, w Krakowie, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Zagrał kilkanaście ról filmowych m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmie „Karol. Człowiek, który został papieżem” (reż. G. Battiato) oraz Reportera Dzikowskiego w „Wielkich ucieczkach”, Wojtka Wystracha w „Ścianie śmierci” oraz w serialach telewizyjnych.

Od wielu lat prowadzi warsztaty teatralne dla młodzieży i studentów, a także dla osób niepełnosprawnych oraz warsztaty z emisji głosu mówionego dla nauczycieli i osób pracujących głosem. Prowadził również warsztaty dla zawodowych aktorów kubańskich w Hawanie – stolicy Republiki Kuby.

Artur Gotz wydał 5 płyt muzycznych: „Obiekt seksualny”, „Mężczyzna prawie idealny”, „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz”, „Miłość z Facebooka” oraz „Artur Gotz dzieciom. Bajki i piosenki”. Ma na swoim koncie ponad 600 koncertów w całej Polsce, Europie, Stanach Zjednoczonych Ameryki, Związku Australijskim, Nowej Zelandii i Republice Kuby. Artur Gotz jest laureatem nagrody „Wokalista Roku 2016”. Jest głównym bohaterem powieści „Idol” pisarki Marty Fox.

Agnieszka Chrzanowska. Portret autorstwa Daniel Kruczynski, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9528155

Kim jest Agnieszka Chrzanowska?

Agnieszka Chrzanowska – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, a wcześniej krakowskiej Szkoły Aktorskiej SPOT.

W latach 1996-2003 związana z Piwnicą pod Baranami, później z klubem „Alchemia” na krakowskim Kazimierzu, a następnie przez dwa lata prowadziła założony wraz z Michałem Zabłockim Teatr Piosenki w Centrum w Krzysztoforach.

Agnieszka Chrzanowska w latach 2010 – 2011 prowadziła jako Dyrektor Artystyczna Radiowy Teatr Piosenki w Radiu Kraków. Autorka audycji radiowej „Nieobojętna częstotliwość drgań”, której założeniem było prezentowanie współczesnych polskich kompozytorów, autorów tekstów i wybitnych interpretatorów, których twórczość skoncentrowana jest wokół piosenki.

Laureatka trzech prestiżowych nagród na 21° Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za utwory „Camille Claudel” i „Pustka w środku” oraz pierwszej nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej we Wrocławiu za utwory „Ulica Rajska” i „Po drugiej stronie tęczy”. Laureatka trzeciej nagrody na warszawskim Festiwalu Sztuki Estradowej za utwory „Dług” i „Zakochały się chłopaki”.

Nagrodzona przez Polski Komitet Olimpijski „Wawrzynem Olimpijskim” w dziedzinie Sztuki za album „Ogień Olimpijski”, gdzie znalazły się jej kompozycje do wierszy Michała Zabłockiego. Agnieszka zaprezentowała album w 2004 r. w czasie Igrzysk Olimpijskich w Atenach, w największym tamtejszym Centrum Kultury Technopolis w Gazi.

Nominowana do nagrody Fryderyk 2000 za album „Cały świat płonie” i Fryderyk 2005 za płytę „Tylko dla Kobiet”.

W 2013 r. uhonorowana odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W swoim dorobku ma ponad sto kilkadziesiąt kompozycji do wierszy i tekstów wybitnych współczesnych polskich poetów, przede wszystkim Michała Zabłockiego, Włodzimierza Dulemby, Tomasza Adamskiego, Józefy Latos, Krzysztofa Sikory, Witolda Jędrzejczaka, Kamila Śmiałkowskiego. Jest też autorką muzyki do wiersza Czesława Miłosza „Przypowieść o maku”, Wisławy Szymborskiej „Pożegnanie widoku”, Bolesława Leśmiana „Śmierć wtórna” oraz Georga Trakla „Wieczór zimowy”. Wiele kompozycji Agnieszki Chrzanowskiej posiada również dodatkowe wersje językowe: angielskie, francuskie lub greckie.

Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji, które znajdziesz tutaj. Agencja Informacyjna.

AI, opinie /DEC/ 03,03.2024

Idź do oryginalnego materiału