Zobacz filmy ‚Hitpig: Świniak zawodowiec’ i ‚Amator’ w kinie Merkury

podlasianin.com.pl 3 dni temu

Od Poniedziałku Wielkanocnego 21 kwietnia (w dniach 18-20 kwietnia kino jest nieczynne) w kinie Merkury w Białej Podlaskiej zobaczymy premierowo animowaną komedię pt. „Hitpig: Świniak zawodowiec”, a w środę 23 kwietnia, w ramach nowego cyklu Rekolekcje z filmem – thriller „Sound of Freedom. Dźwięk wolności” .

Poza tym w najbliższych dniach przez cały czas możemy oglądać familijno-przygodowy „Minecraft: Film” oraz thriller akcji pt. „Amator”, z Ramim Malekiem i Laurencem Fishburnem w rolach głównych.

Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” obejrzymy francusko-włoski dramat pt „Bogini Partenope”.

„Hitpig: Świniak zawodowiec” – USA; animowany/komedia; 85 minut, od 6 lat – dubbing.

Komedia animowana współtwórców hitów „Minionki”, „Kung-fu panda”, „Sekretne życie zwierzaków domowych”.

Gwiazdorska obsada w polskiej wersji językowej: Piotr Adamczyk, Małgorzata Socha i Piotr Gąsowski.

Gdy przez koty masz kłopoty,
Gdy twój łoś ma cię dość,
Gdy twa krowa gdzieś się chowa,
Wtedy wkracza on. Hitpig. Świniak zawodowiec.

Hitpig jest świnią. To nie ocena, tylko stwierdzenie faktu. Hitpig ma różowy ryj, zakręcony ogonek i pociąg do koryta. Od prosiaka zajmuje się odszukiwaniem zaginionych zwierząt i jest mistrzem w swoim fachu. Gdy pewnego dnia otrzymuje niezwykle intratne zlecenie odnalezienia zbiegłej słonicy Moni, nie wie jeszcze, iż wywróci ono jego życie do góry racicami.

Monia uciekła z tanecznej rewii, gdzie wredny Skoczny Pan trzymał ją w klatce i zmuszał do pląsów przed publicznością. Za nic w świecie nie chce tam wrócić. W Hitpigu widzi zaś bratnią duszę i przyjaciela. Nie podejrzewa, iż przyjął on od Skocznego grubą forsę za to, iż odbierze jej wolność i zniszczy marzenia. Na szczęście jej słoniowy urok osobisty, dobre serce i poczucie humoru sprawią, iż Hitpig zapragnie przejść na dobrą stronę mocy. Z pomocą wyrywnego Koali, dowcipnego Tchórza i Koguta celebryty, Hitpig i Monia będą musieli stawić czoła Skocznemu i jego krokodylowi Pikusiowi.

Reżyseria: Cinzia Angelini, David Feiss.

„Minecraft: Film” – USA, Szwecja; akcja/familijny/przygodowy; 101 minut, od 6 lat – dubbing.

Czterech bohaterów, Garrett, Henry, Natalie i Dawn, zostaje niespodziewanie przeniesionych przez tajemniczy portal do Overworldu – dziwacznego, blokowego świata, który opiera się na wyobraźni.

Aby wrócić do domu, muszą opanować ten świat i stawić czoła różnym niebezpieczeństwom, takim jak pigliny i zombie, podczas magicznej wyprawy z niespodziewanym, doświadczonym rzemieślnikiem, Stevem.

„Minecraft: Film” to epicka przygoda osadzona w świecie pełnym kreatywności, niebezpieczeństw i nieskończonych możliwości.

Reżyseria: Jared Hess.

Obsada: Jason Momoa, Jack Black, Emma Myers, Danielle Brooks, Sebastian Hansen, Kate McKinnon.

„Amator” – USA; akcja/thriller; 123 minuty, od 15 lat – napisy.

Charlie Heller (Malek) to utalentowany kryptolog pracujący w głównej siedzibie CIA w Langley. Jego życie wywraca się do góry nogami, gdy jego żona ginie w zamachu terrorystycznym w Londynie. Kiedy jego przełożeni odmawiają podjęcia działań w celu schwytania terrorystów, Charlie postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Szantażuje agencję, żeby wyszkoliła go jako agenta terenowego, a następnie wyrusza na jednoosobową misję dookoła świata, aby ścigać zabójców swojej żony i dokonać zemsty.

Ten amerykański film szpiegowski, w reżyserii Jamesa Hawesa i napisany przez Kena Nolana i Gary’ego Spinelliego, oparty jest na powieści Roberta Litbella z 1981 roku, która wcześniej została zaadaptowana na kanadyjski film z tego samego roku.

Reżyseria: James Hawes.

Obsada: Rami Malek, Laurence Fishburne, Rachel Brosnahan, Caitríona Balfe, Jon Bernthal, Holt McCallany.

Rekolekcje z filmem: „Sound of Freedom. Dźwięk wolności” – USA, Meksyk, Kolumbia; akcja/thriller; 134 minuty, od 15 lat – lektor.

Kino Merkury i Wspólnota Strumienie Wody Żywej zapraszają na Rekolekcje z filmem: „Sound of Freedom. Dźwięk wolności” 23 kwietnia o godzinie 20.30. Projekcję poprzedzi krótkie wprowadzenie przez przedstawicieli Wspólnoty.

Jeden z największych filmowych fenomenów współczesnego kina! Zamrożony przez mainstreamowych dystrybutorów przeleżał na półce 5 lat. Wykupiony dzięki publicznej zbiórce i mobilizacji dziesiątek tysięcy widzów trafił z początkiem lipca do amerykańskich kin i wywrócił letni box office do góry nogami. Bez typowej dla Hollywood, idącej w miliony dolarów promocji, ale za to z rozchodzącą się wirusowo opinią, iż to „film, który każdy powinien zobaczyć”, wspiął się na szczyt rankingów ocen i oglądalności.

„Sound of Freedom. Dźwięk wolności” to prawdziwa historia Tima Ballarda (w tej roli znany z „Pasji” Jim Caviezel), byłego agenta rządowego USA, który rezygnuje z pracy, aby poświęcić życie ratowaniu dzieci przed losem gorszym niż śmierć. Mimo tematyki, twórcy nie szokują drastycznymi scenami, a ładunek emocjonalny przekazu budują w sposób subtelny, choć jednoznaczny. Być może to zadecydowało o tak znakomitych ocenach filmu wśród widzów i tak ogromnym ich zaangażowaniu w oddolną promocję dzieła. Obok Caviezela, w roli Katherine Ballard na ekranie widzimy zdobywczynię Oscara Mirę Sorvino („Jej wysokość Afrodyta”), a także Billa Campa („Gambit Królowej”, „Joker”, „Lincoln”), wcielającego się w postać „Vampiro” – głównego pomocnika Ballarda.

Reżyseria: Alejandro Monteverde.

Obsada: Jim Caviezel, Bill Camp, Mira Sorvino, Kurt Fuller, Scott Haze, José Zúñiga.

Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” 24 kwietnia zobaczymy:

„Bogini Partenope” – Włochy, Francja; dramat; 135 minut; od 15 lat – napisy.

Nowy film zdobywcy Oscara Paolo Sorrentino, jednego z największych wizjonerów współczesnego kina, twórcy filmów „Wielkie piękno”, „Oni”, „To była ręka boga”.

Porywająca wizualnym pięknem i urzekająca nastrojem, oda do życia, miłości, wolności i niepowtarzalnego Neapolu.

Kipiąca zmysłowością opowieść o kobiecie, która świadoma swojej oszałamiającej urody, nad podziw i uwielbienie mężczyzn przedkłada własną wolność i ciekawość świata.

Przyjście na świat małej Partenope jest jak narodziny bogini. Na pięknej wyspie Capri objawia się kobieta idealna, która swą niezwykłą urodą zniewala mężczyzn, jednocześnie wymykając się ich żądzom. Ambitna, ogromnie interesująca świata, nade wszystko ceni sobie wolność i szukanie własnej drogi przez życie. Od spotkanych na niej mężczyzn – amerykańskiego pisarza, lubieżnego biskupa czy zakochanego w niej do szaleństwa przyjaciela z młodości – uczy się patrzeć na świat pod różnymi kątami. Zanurzona w tętniącym żywiole neapolitańskiej codzienności, nigdy nie daje się zdefiniować i ujarzmić.

Reżyseria: Paolo Sorrentino.

Obsada: Gary Oldman, Celeste Dalla Porta, Stefania Sandrelli, Silvio Orlando.


A oto cały repertuar na najbliższe dni:

Idź do oryginalnego materiału