„Zmultiplikowany” – wystawa Bartłomieja Grudnia otwarta w Puławskiej Galerii Sztuki |#LPU24.pl

lpu24.pl 1 godzina temu

W Puławskiej Galerii Sztuki można już oglądać najnowszą wystawę malarstwa Bartłomieja Grudnia. W piątek odbył się wernisaż ekspozycji zatytułowanej „Zmultiplikowany”, przygotowanej w ramach cyklu „Puławy. Jestem stąd!”.

Prezentowana wystawa obejmuje dzieła malarstwa olejnego i klasycznego autorstwa artysty silnie związanego z Puławami. Bartłomiej Grudzień tworzy przede wszystkim obrazy olejne w dużych formatach, w których podejmuje ważne tematy społeczne, moralne i etyczne. W jego twórczości nie brakuje również odniesień do motywów religijnych.

Wernisaż zgromadził miłośników sztuki, znajomych artysty oraz mieszkańców miasta zainteresowanych jego twórczością. Goście mieli okazję nie tylko obejrzeć prezentowane prace, ale także porozmawiać z autorem o inspiracjach i przesłaniu zawartym w obrazach.

Cykl „Puławy. Jestem stąd!” ma na celu prezentację twórców związanych z miastem i regionem, którzy poprzez swoją działalność artystyczną promują lokalne środowisko kulturalne. Wystawa „Zmultiplikowany” doskonale wpisuje się w tę ideę, ukazując dorobek artysty, którego korzenie związane są właśnie z Puławami.

Ekspozycję można oglądać w Puławskiej Galerii Sztuki przez niemal całe wakacje – do 23 sierpnia.

Idź do oryginalnego materiału