Zabawy w Boga. Cyborgi żyją wśród nas

instytutsprawobywatelskich.pl 1 tydzień temu

Magda Gacyk

Dziennikarka, analityczka trendów technologicznych, konsultantka polskich startupów w Dolinie Krzemowej, socjolożka i tłumaczka, posługująca się sześcioma językami. Od dwóch dekad obserwuje i opisuje nowe zjawiska na styku techniki, ekonomii i kultury w Silicon Valley. Autorka książek „Zabawy w Boga. Ludzie o magnetycznych palcach” i „Ścigając Steve’a Jobsa. Historie Polaków w Dolinie Krzemowej”. W czasie wolnym: instruktorka karate i pasjonatka narciarstwa, windsurfingu, nurkowania i wspinania.

Z Magdą Gacyk, autorką książki „Zabawy w Boga. Ludzie o magnetycznych palcach”, rozmawia Rafał Górski, redaktor naczelny Tygodnika Spraw Obywatelskich.

Jako namaszczony przez kierownictwo partii kandydat na prezydenta postanowił wedrzeć się na polityczne salony przebojem i któregoś czerwcowego dnia 2020 roku ogłosił, iż właśnie wyhodował kotlecik z… ludzkiego mięsa.
Magda Gacyk, „Zabawy w Boga”

Będą nadludzie czy transludzie, którzy wytransportują się do nowego wspaniałego świata, i będą podludzie, którzy tu zostaną w starej kondycji ludzkiej, niezależnie od tego, czy transhumanizm będzie rozgrywał się na kuli ziemskiej, czy też wystartuje w kosmos.
prof. Andrzej Nowak

Człowiek będzie chciał się ulepszać.
Lech Zacher

  1. Czy cyborgi żyją wśród nas?
  2. „Polityk obiecuje wyborcy nieśmiertelność” – proszę wyjaśnić tytuł jednego z rozdziałów Pani książki „Zabawy w Boga. Ludzie o magnetycznych palcach”.
  3. O co chodzi z „wyhodowaniem kotlecików z ludzkiego mięsa”?
  4. Kto korzysta, a kto traci na zabawach w Boga?
  5. Czy przyszłość nas potrzebuje? Pytam w kontekście głośnego eseju „Dlaczego przyszłość nas nie potrzebuje?” z 2000 roku, którego autorem jest Bill Joy.
  6. Co zmieniło się na świecie, od czasu wydania Pani książki? Jedna, kluczowa sprawa, mająca wpływ na „zabawy w Boga”.
  7. Jakiego ważnego pytania nikt jeszcze Pani nie zadał w temacie, o którym rozmawiamy? I jaka jest na nie odpowiedź?

Pobierz mp3

Muzyka „Also Sprach Zarathustra – Einleitung” – Kevin MacLeod, CC BY 3.0

Idź do oryginalnego materiału