Werdykt w konkursie na prezentację sceniczną
Jury w składzie: Henryk Izydorczyk (przewodniczący Jury) – Stowarzyszenie Turnieju Małych Form Satyrycznych, Natalia Grzeszczyk – RMF Classic, Marlena Justyńska – Stowarzyszenie Turnieju Małych Form Satyrycznych, Jan Tomków – Telewizja Regionalna ze Zgorzelca postanowiło:
Tytuł Króla Łgarzy A.D. 2024, nagrodę finansową ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodę rzeczową w postaci „Statuetki Kozła” autorstwa prof. Tomasza Krzpieta z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznać Paulinie Potockiej z Białegostoku.
Drugie miejsce ex aequo i nagrody finansowe równorzędne ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Telewizję Regionalną TVT ze Zgorzelca dla Ścibora Szpaka. Doktora Absurdu z Krakowa oraz dla kabaretu „Klub Szyderców Bis” z Poznania.
Trzecie miejsce i nagrodę finansową ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla kabaretu „A Jak!” z Krakowa.
Dodatkowo Jury postanowiło wszystkim podmiotom satyrycznym biorącym udział w Finale 41. Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni przyznać wyróżnienia i nagrody finansowe.
Nagroda Publiczności „Szczupłego Andrzeja” A.D. 2024
Bogatyńska Publiczność postanowiła przyznać nagrodę finansową ufundowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia oraz Statuetkę „Szczupłego Andrzeja” autorstwa prof. Tomasza Krzpieta z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Paulinie Potockiej z Białegostoku.
Konkurs na tekst satyryczny
Jury Konkursu na Tekst Satyryczny 41. Ogólnopolskiego Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni w składzie: Agnieszka Litwin, Natalia Grzeszczyk, Artur Andrus, Filip Jaślar, Stanisław Zygmunt zakwalifikowało do finału następujące teksty:
„Madonna z Kałuż” – Bogusława Jastrzębskiego
„Pole nie-bitwy” – Łukasza Dukowicza
„Cała prawda o grach karcianych” Marka Nowaka
„Pseudo opowiadanie” – Marka Nowaka
„Maleńka Apokalipsa” – Piotra Skurzyńskiego
„Krynolina” – Witolda Pelki
„Wszystko już było” – Wojciecha Gawrona
„U lekarza” Wojciecha Kowalczyka
„Inspektor Kwiatkowski” – Wojciecha Kowalczyka
Decyzją Jury I miejsce i tytuł Księcia Łgarzy A.D. 2024 oraz Statuetkę „Złotego Kosy” autorstwa prof. Tomasza Krzpieta z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagrodę finansową ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymał Piotr Skurzyński z Redy za tekst „Maleńka Apokalipsa”.
Drugie miejsce i nagrodę finansową ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymał Łukasz Dukowicz z Piotrkowa Trybunalskiego za tekst „Pole nie-bitwy”.
Fot. Krzysztof Kasprzyk