Wybory Prezydenckie 2024: Kto Lideruje w Sondażach?

plotkosfera.pl 4 godzin temu

Ostatnie sondaże wyborcze prezentują interesujący obraz sytuacji politycznej w Polsce. Według badań przeprowadzonych przez Opinia24 dla „Faktów” TVN, Rafał Trzaskowski z Koalicji Obywatelskiej uzyskałby 31% głosów w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Następnie plasuje się Karol Nawrocki z Prawa i Sprawiedliwości, który mógłby liczyć na 25% głosów. Za nimi znajduje się Sławomir Mentzen z Konfederacji, który uzyskałby 14% poparcia.

Interesujące jest to, iż afera z mieszkaniem nie wydaje się mieć znaczącego wpływu na decyzje wyborców. Pomimo niekorzystnych doniesień, Karol Nawrocki utrzymuje się na drugiej pozycji w sondażach. Z drugiej strony, Rafał Trzaskowski utrzymuje swoją przewagę, choć jego poparcie spadło nieznacznie o 1 punkt procentowy.

W dalszej części sondażu, możemy zobaczyć, iż Magdalena Biejat z Nowej Lewicy uzyskałaby 6% głosów, co oznacza wzrost o 2 punkty procentowe. Z kolei Szymon Hołownia z Trzeciej Drogi mógłby liczyć na 5% poparcia, co stanowi spadek o 1 punkt procentowy. Adrian Zandberg z Partii Razem również uzyskałby 5% głosów, nie notując zmian w porównaniu z poprzednim badaniem.

Ponadto, w sondażu wskazano, iż Grzegorz Braun z Konfederacji Korony Polskiej mógłby liczyć na 4% poparcia, Marek Jakubiak z Wolnych Republikanów na 3%, Joanna Senyszyn na 2%, a Krzysztof Stanowski i Artur Bartoszewicz po 1% każdy. Dwóch kandydatów, Maciej Maciak i Marek Woch, nie uzyskało żadnego poparcia.

W kwestii drugiej tury wyborów, w której Rafał Trzaskowski i Karol Nawrocki znaleźliby się przeciwko sobie, wyniki są następujące: 50% ankietowanych popierałoby Trzaskowskiego, a 41% – Nawrockiego. 9% respondentów wybrało opcję „trudno powiedzieć”.

Te wyniki pokazują, iż sytuacja polityczna w Polsce jest dynamiczna i może ulegać zmianom wraz z rozwojem kampanii wyborczej. Zainteresowanie wyborami i zaufanie do poszczególnych kandydatów może się zmieniać wraz z nowymi doniesieniami i wydarzeniami.

Badanie zostało przeprowadzone na reprezentatywnej próbie 1000 osób w dniach 6 i 7 maja, z wykorzystaniem metody CATI (wywiady telefoniczne). Wyniki te dają nam wgląd w aktualne nastroje i preferencje wyborcze Polaków, choć należy pamiętać, iż sytuacja może się zmieniać wraz z czasem.

Idź do oryginalnego materiału