Przedstawiciele Disney+ ogłosili dziś zbliżający się powrót serialu "Breslau". Osadzona w latach 30. XX wieku produkcja kryminalna doczeka się kolejnego sezonu.
Disney zapowiada, iż w drugim sezonie "Breslau" na mały ekran powrócą gwiazdy pamiętane z dotychczasowej odsłony serialu. Mimo tajemnicy, którą owiana jest kontynuacja projektu, wiemy, iż oprócz Tomasza Schuchardta jako Franza Podolsky'ego w dotychczasowych rolach zobaczymy ponownie Agatę Kuleszę, Adama Bobika oraz Ireneusza Czopa. Na tę chwilę to jedyne potwierdzone powroty. Za produkcję odpowie ATM Grupa, która współpracowała już z Disney+ przy okazji realizacji pierwszego sezonu serialu.
W tym momencie przedstawiciele Disney+ nie wdają się za bardzo w szczegóły fabularne dotyczące kontynuacji "Breslau". Wiemy, iż po zakończeniu wydarzeń z pierwszych ośmiu odcinków Franz Podolsky ostatecznie trafia do więzienia. Drugi sezon prędko jednak doprowadzi nas do momentu, gdy detektyw opuszcza zakład karny, by rozwikłać zupełnie nową zagadkę zbrodni.
Przypomnijmy, iż akcja ośmioodcinkowego serialu kryminalnego przenosi widzów do Breslau (obecny Wrocław) w 1936 roku. W przededniu XI Igrzysk Olimpijskich brutalne morderstwo zagraża propagandowemu wizerunkowi III Rzeszy. Dochodzenie zostaje powierzone komisarzowi Franzowi Podolsky’emu, który musi zmierzyć się nie tylko z rosnącym napięciem i naciskiem władz, ale także z własnymi demonami. Trop prowadzi coraz głębiej – aż do starcia z narastającym złem, które rozsadza fundamenty miasta.
Serial na podstawie scenariusza autorstwa Magdaleny Żakowskiej i Bartosza Janiszewskiego wyreżyserował Leszek Dawid. Zdjęcia zrealizował Paweł Flis. W roli głównej wystąpił Tomasz Schuchardt. Towarzyszyli mu m.in. Sandra Drzymalska, Ireneusz Czop, Agata Kulesza, Przemysław Bluszcz, Adam Bobik, Karolina Gruszka, Jakub Sierenberg, Bartłomiej Deklewa i Piotr Janusz.
"Breslau" – co wiemy o drugim sezonie serialu?
Disney zapowiada, iż w drugim sezonie "Breslau" na mały ekran powrócą gwiazdy pamiętane z dotychczasowej odsłony serialu. Mimo tajemnicy, którą owiana jest kontynuacja projektu, wiemy, iż oprócz Tomasza Schuchardta jako Franza Podolsky'ego w dotychczasowych rolach zobaczymy ponownie Agatę Kuleszę, Adama Bobika oraz Ireneusza Czopa. Na tę chwilę to jedyne potwierdzone powroty. Za produkcję odpowie ATM Grupa, która współpracowała już z Disney+ przy okazji realizacji pierwszego sezonu serialu.
W tym momencie przedstawiciele Disney+ nie wdają się za bardzo w szczegóły fabularne dotyczące kontynuacji "Breslau". Wiemy, iż po zakończeniu wydarzeń z pierwszych ośmiu odcinków Franz Podolsky ostatecznie trafia do więzienia. Drugi sezon prędko jednak doprowadzi nas do momentu, gdy detektyw opuszcza zakład karny, by rozwikłać zupełnie nową zagadkę zbrodni.
O serialu "Breslau"
Przypomnijmy, iż akcja ośmioodcinkowego serialu kryminalnego przenosi widzów do Breslau (obecny Wrocław) w 1936 roku. W przededniu XI Igrzysk Olimpijskich brutalne morderstwo zagraża propagandowemu wizerunkowi III Rzeszy. Dochodzenie zostaje powierzone komisarzowi Franzowi Podolsky’emu, który musi zmierzyć się nie tylko z rosnącym napięciem i naciskiem władz, ale także z własnymi demonami. Trop prowadzi coraz głębiej – aż do starcia z narastającym złem, które rozsadza fundamenty miasta.
Serial na podstawie scenariusza autorstwa Magdaleny Żakowskiej i Bartosza Janiszewskiego wyreżyserował Leszek Dawid. Zdjęcia zrealizował Paweł Flis. W roli głównej wystąpił Tomasz Schuchardt. Towarzyszyli mu m.in. Sandra Drzymalska, Ireneusz Czop, Agata Kulesza, Przemysław Bluszcz, Adam Bobik, Karolina Gruszka, Jakub Sierenberg, Bartłomiej Deklewa i Piotr Janusz.
"Breslau" – zwiastun pierwszego sezonu














