Wielka Improwizacja: MARCIN MASECKI

ikm.gda.pl 2 dni temu

Wielka Improwizacja to organizowany przez Instytut Kultury Miejskiej cykl muzycznych spotkań z udziałem uznanych improwizatorów i improwizatorek sceny jazzowej, alternatywnej i elektronicznej. Moderatorem pierwszej Wielkiej Improwizacji był Macio Moretti a do drugiej zaproszenie przyjął Marcin Masecki. Zapraszamy już 9 maja do Instytutu Kultury Miejskiej! Bilety (59zł) do kupienia na www.bilety.ikm.gda.pl.

Wielka Improwizacja: MARCIN MASECKI
9 maja (piątek) 2025, 20.00
Instytut Kultury Miejskiej (Targ Rakowy 11, Gdańsk)
bilety (koncert + sesja improwizacji): 49 PLN do 25.04 / 59 PLN od 26.04 oraz w dniu wydarzenia.
link do zakupu biletów – [kliknij tutaj]

Program:

20.00-21.00
Koncert solowy Marcina Maseckiego

21.00-22.00
Prowadzona przez Marcina Maseckiego otwarta sesja improwizacji muzycznej pt. „Jedziesz” z udziałem Michała Bąka, Jakuba Klemensiewicza oraz Sławka Koryzno.

O cyklu:

Wielka Improwizacja to organizowany przez Instytut Kultury Miejskiej cykl muzycznych spotkań z udziałem uznanych improwizatorów i improwizatorek sceny jazzowej, alternatywnej i elektronicznej. Podczas kolejnych odsłon cyklu zaproszeni przez nas twórcy i twórczynie zaprezentują wybrany przez siebie autorski projekt muzyczny, a następnie poprowadzą sesję improwizacji – jej przebieg wyznaczać będzie zaproponowany przez nich motyw przewodni. Na scenie towarzyszyć im będzie każdorazowo wybrana przez nich spośród lokalnego środowiska muzycznego dwójka lub trójka tzw. rozgrywających.

Do udziału w sesji zapraszamy także WAS – reprezentantów i reprezentantki trójmiejskiej sceny muzycznej. jeżeli posiadacie lub zdobywacie doświadczenie w formule jam session i chcecie zagrać z uznanymi muzykami i muzyczkami sceny improwizowanej – przyjdźcie na koncert z własnym instrumentem i dołączcie!

Muzyczna rozmowa tocząca się w różnych stylistykach, łącząca różne pokolenia i podejścia twórcze wybrzmi na scenie audytorium IKM. Moderatorem pierwszej Wielkiej Improwizacji był Macio Moretti a do drugiej zaproszenie przyjął Marcin Masecki.

O artystach:

Marcin Masecki – pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, kurator i pedagog. Wielki improwizator. Jego działalność obejmuje szerokie spektrum stylistyczne, a wirtuozowskie łączenie gatunków oraz łamanie granic między sztuką wysoką a rozrywkową to znaki rozpoznawcze. Regularnie koncertuje z repertuarem jazzowym i klasycznym. Jest stałym kuratorem warszawskiego życia muzycznego. Masecki pisze również do filmu oraz do teatru. Jest laureatem Orła za muzykę do filmu „Powrót do tamtych dni” Konrada Aksynowicza. Był aranżerem, kompozytorem i konsultantem muzycznym przy filmie „Zimna Wojna” Pawła Pawlikowskiego. Stworzył też ścieżki dźwiękowe do filmów „O zwierzętach i ludziach” Łukasza Czajki, „Fuck For Forrest” Michała Marczaka, oraz „Obce Niebo” Dariusza Gajewskiego.

Michał Bąk – wszechstronny kontrabasista, łączący świat jazzu i historycznego wykonawstwa muzyki dawnej. Pochodzi z Gdańska, gdzie rozpoczął edukację muzyczną pod kierunkiem mgra Leszka Kaufmana. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach – zarówno na wydziale instrumentalnym (klasa dra hab. Waldemara Tamowskiego i dra Jana Kotuli), jak i na wydziale jazzowym (klasa dra Michała Barańskiego). Laureat licznych konkursów kontrabasowych i jazzowych. Występuje jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy, współpracując z czołowymi zespołami muzyki dawnej, takimi jak {Oh!} Orkiestra Historyczna, Arte dei Suonatori czy Holland Baroque, z którymi koncertował m.in. w Polsce, Holandii, Niemczech, Hiszpanii, Czechach, Danii, Surinamie i Chinach.


Jakub Klemensiewicz – pochodzący z Jastarni saksofonista, klarnecista, improwizator. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie Macieja Obary.

Współtwórca koncertu dialogowego na chór, organy i saksofon „Missa Pro Pace” na podstawie żarnowieckiego graduału z XIV wieku. Twórca cyklu koncertów „A Morze Dżez” promujących trójmiejską scenę muzyczną w Jastarni, a także założyciel wytwórni MJÙSE Records, w której wydał debiutancką płytę „Cassubia” na podstawie kaszubskiej muzyki ludowej z półwyspu helskiego. Laureat konkursów jazzowych m.in Jazz Juniors czy Jazz Nad Odrą. Na stałe związany z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Można go usłyszeć w takich zespołach jak: Emil Miszk & The Sonic Syndicate, Michał Bąk Quartetto, Adam Skorczewski Quintet, Klemensiewicz/Kisiel, Dominik Kisiel Quartet, Dresze, Zofia Bielak Squad, Maja Laura Septet… Prezes Stowarzyszenia Rybackiej Orkiestry Dętej z Jastarni, animator kultury, oraz lokalny patriota.

Sławek Koryzno – muzyk, perkusista, kompozytor, animator działań kulturalnych i organizator wydarzeń artystycznych.Perkusista związany z Trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. W roku 2010- 2011 studiował na uczelni ESMAE w Porto (Portugalia) pod okiem amerykańskiego perkusisty Michaela Laurena. Współzałożyciel fundacji oraz gdańskiej wytwórni Alpaka Records. Dyrektor Artystyczny Festiwalu Biedowo Music Fest. Absolwent Politechniki Gdańskiej – specjalizacja Inżynieria Dźwięku.
Członek zespołów: Nene Heroine, Tomasz Chyła Quintet , BLED, Emil Miszk & The Sonic Syndicate, HER, Cinnamon Gum, Leszek Możdżer Quartet, Michał Bąk Quartetto, Jan Konop Big Band, Algorhythm, FellowB. Współpracował między innymi z takimi muzykami jak: Zbigniew Namysłowski, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk, Sławek Jaskułke.


Informacje praktyczne i dostępnościowe:

–> wydarzenie odbywa się przy schowanej trybunie, dostępne są nienumerowane miejsca siedzące,

–> na sali zapewnione są miejsca dla osób poruszających się na wózkach,

–> budynek IKM spełnia wymogi dostępności dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi (dostępne windy, podjazdy) oraz jest wyposażony w udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami wzrokowymi, takie jak: ścieżka tyflograficzna, punkty uwagi, naprowadzające linie, tabliczki w alfabecie Braille’a oraz zapowiedzi głosowe w windach,

–> przy scenie znajduje się winda dla wykonawców poruszających się na wózkach,

–> personel Punktu Informacji Kulturalnej zapewnia wsparcie osobom z tzw. „szczególnymi potrzebami”,

–> na sali znajduje się pętla indukcyjna dla osób z aparatami słuchowymi,

–> w audytorium IKM można spożywać napoje,

–> między koncertem a rozpoczęciem sesji improwizacji będzie krótka przerwa,

–> na obie części wydarzenia obowiązuje jeden bilet wstępu,

–> toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami zlokalizowane są na parterze w pobliżu wyjścia z sali audytoryjnej, a także na piętrze, dokąd można dojechać windą,

–> toalety przyjazne dla osób niebinarnych umieszczone są na pierwszym piętrze.

Idź do oryginalnego materiału