UNABOMBER TED KACZYNSKI – TERRORYSTA Z PRZESŁANIEM

polskawolna.pl 1 rok temu

Ostatnie 10 lat funkcjonowania w świecie cyfrowym to nieustanne zmiany na gorsze, totalna cenzura, upadek wolnych mediów i zabieranie nam kolejnych fragmentów życia przez elektroniczne urządzenia, od których staliśmy się po prostu uzależnieni.

Niech będzie to ostrzeżenie, abyśmy nie skończyli jak w kultowym już „Terminatorze” – walcząc z maszynami, które będą chciały przejąć władzę nad światem. Science-fiction? To pobawcie się trochę chatem GPT, zmienicie zdanie…

Jeśli jesteście ciekawi czym jest społeczeństwo przemysłowe, jak wpływa na nas socjotechnika w reklamach, dlaczego następuje rozpad rodziny i brak chęci posiadania dzieci i dlaczego temu wszystkiemu jest winne lewactwo – to zapraszamy do niezwykle interesującej lektury.

Oto „Manifest Unabombera” autorstwa seryjnego zamachowca Teda Kaczynskiego, który w latach 1978-1995 wysyłał do różnych ludzi przesyłki-bomby. Swoje działania motywował sprzeciwem wobec postępu technologicznego, który jego zdaniem stanowił ogromne zagrożenie dla ludzkości.

Ted Kaczynski od 1978 do 1995 roku dopuścił się aż 16 zamachów, polegających na wysyłaniu przesyłek-bomb do ludzi, których codzienna działalność w pewnym stopniu powiązana była z unowocześnianiem ludzkiego życia. Ofiarami zamachów byli m.in. ludzie związani ze światem nauki (profesorowie i absolwenci uczelni) czy właściciele sklepów komputerowych. Ted Kaczynski wyróżniał się ponadprzeciętną inteligencją – jego schwytanie zajęło śledczym długie lata. Mężczyznę aresztowano dopiero w 1996 roku – aż 18 lat po przeprowadzeniu pierwszego zamachu. W 1998 roku skazano go na dożywocie. Zmarł 10 czerwca 2023 w więzieniu w Butner. Historia sprawy Teda Kaczynskiego jest powszechnie bardzo znana. Przed atakami z dnia 11 września 2001 roku „Unabomber” – bo taki pseudonim zyskał w toku śledztwa – stanowił w USA symbol terroryzmu.

Co przekazuje w „Manifeście Unabombera” Ted Kaczynski? Jego książka to liczący 35 000 słów esej filozoficzny na temat zagrożeń wynikających z postępu technologicznego. W swoim „Manifeście” Kaczynski ukazuje negatywny wpływ nadmiernego uspołeczniania na psychikę człowieka. Autor podkreśla także paradoks lewicowej psychologii: Wielu lewicowców intensywnie identyfikuje się z problemami grup, które są postrzegane jako słabe (kobiety), pokonane (amerykańscy Indianie), odrażające (homoseksualiści) lub w inny sposób gorsze. Sami lewicowcy również uważają, iż te grupy są gorsze. Nigdy by się do tego nie przyznali, ale właśnie dlatego, iż postrzegają te grupy jako gorsze, identyfikują się z ich problemami. (Nie chcemy tu sugerować, iż kobiety, Indianie itp. są gorsi; chodzi nam tylko o lewicową psychologię). Do czego doprowadzić może – według Unabombera – promowana współcześnie ideologia zorientowana na poszanowanie praw mniejszości? Jaki wpływ na życie człowieka ma technologia? W jaki sposób odbiera się nam wolność? Czy obawy Kaczynskiego, co do negatywnego wpływu technologii na losy ludzkości, są uzasadnione?

Sięgnij po książkę „Manifest Unabombera” i zapoznaj się z poglądami jednego z najbardziej znanych przestępców w USA! Znajdziesz ją na stronie Wydawnictwa 3DOM: https://3dom.pro/19574-manifest-unabombera-3dom.html

Materiały źródłowe:
Wydawnictwo 3DOM
(27.06.2023)

Idź do oryginalnego materiału