TVP w żałobie. Zmarł wieloletni pracownik stacji

party.pl 1 tydzień temu

W ostatnim czasie Telewizja Polska pożegnała kilku ważnych pracowników stacji. W listopadzie odeszli nie tylko redaktorzy, ale także m.in. aktor Maciej Damięcki, związany zawodowo z serialem „M jak miłość”. W poniedziałek, 20 listopada wieczorem TVP poinformowało o śmierci zasłużonego współpracownika, który zapisał się w historii publicznego nadawcy.

Żałoba w TVP. Nie żyje Bogusław Janczy

Smutne wieści o śmierci Bogusława Janczego przekazał oddział TVP 3 Kraków. Mężczyzna przez wiele lat był zatrudniony w Telewizji Polskiej i pracował m.in. jako szef Wydziału Produkcji Scenograficznej. Współtworzył hitowe teleturnieje stacji. Zmarł w wieku 72 lat.

Zobacz także: Budka Suflera w żałobie. Nie żyje Jerzy Bogdanowicz

To za jego czasów jako szefa Wydziału Produkcji Scenograficznej w Studiu ''Łęg'' Telewizji Kraków nagrywane były koncerty, kabarety, teleturnieje, w tym hitowy ''Miliard w rozumie''. Towarzyszył również produkcji ''Listy Schindlera'' Stevena Spielberga
— czytamy na stronie TVP 3 Kraków.

Starsi widzowie szczególnie mogą pamiętać przytoczony program „Miliard w rozumie”. Produkcja w swoim najlepszym momencie była ogólnopolskim hitem. Bogusław Janczy poza pracą interesował się sportem. W wolnych chwilach zajmował się wioślarstwem, narciarstwem oraz pieszymi wędrówkami po górach.

Zobacz także: Nie żyje Adam Gocel. Redaktor prowadził kultowy program w TVP

Bogusław Janczy w środowisku znany był także jako uzdolniony fotograf. Jak na razie nie przekazano szczegółów dotyczących pogrzebu 72-latka. Rodzinie składamy kondolencje.
Przypominamy, iż kilka dni temu zmarł Maciej Damięcki, którego pożegnały m.in. gwiazdy TVP.

party.pl
Idź do oryginalnego materiału