Tak brzmi "Hymn dla reprezentacji Polski" na Euro 2024. Co przygotował MC Sobieski dla polskich piłkarzy?

muzyka.interia.pl 1 miesiąc temu
Zdjęcie: Piotr Zieliński i trener Michał Probierz /Andrzej Iwańczuk /Reporter


"Euro 2024. Hymn dla reprezentacji Polski" - to tytuł utworu, który z okazji rozpoczętych w piątek piłkarskich mistrzostw Europy przygotował MC Sobieski, tracący wzrok raper z Kalisza. Twórca od 2012 r. wspiera muzycznie polską kadrę.


"Dał nam przykład Nawałka, jak zwyciężać mamy" - rapuje MC Sobieski w najnowszym utworze dla polskiej reprezentacji.
Dowodzona przez trenera Michała Probierza kadra niedzielnym meczem z Holandią (początek godz. 15) rozpoczyna swoją przygodę z Euro 2024. Podczas turnieju w Niemczech w grupie zmierzy się także z Austrią i Francją.


Wspomniany Adam Nawałka prowadził polską reprezentację w latach 2013-2018. Podczas Euro 2016 osiągnął największy sukces w tych rozgrywkach, docierając z Orłami do ćwierćfinału.


Polska na Euro 2024. MC Sobieski wspiera Orły


Pochodzący z Kalisza MC Sobieski naprawdę nazywa się Patryk Bielewicz. Jego kanał na YouTube, gdzie publikuje swoje utwory, śledzi ponad 150 tysięcy osób.Reklama
"Nieuleczalna choroba oczu sprawiła, iż z dnia na dzień widzę coraz mniej. Pomimo, iż moje oczy gasną, to nigdy nie zgasła miłość do muzyki i piłki nożnej. Od dziecka jestem kibicem naszej reprezentacji i od roku 2012 wspieram ją poprzez muzykę. Liczę, iż mój hymn dotrze do Polaków i doda im otuchy podczas turnieju" - podkreśla raper.
Idź do oryginalnego materiału