Wieżącej popularności polskiej sceny streamingowej nie było by bez emocjonujących wydarzeń, które wprawiają w ruch społeczność. Tak właśnie stało się w ostatnim czasie, kiedy Adamcy (Adam Grabowiecki) i Paja znaleźli się w centrum uwagi z powodu swojej wymiany ciosów na żywo. Wiele osób porównuje tę sytuację do dawnych, kiedy Twitch był pełen emocjonujących wydarzeń i nieprzewidywalnych komentarzy.
Współczesna polska scena streamingowa, zdaniem wielu, nie jest już tak interesująca, jak kiedyś. Meta, prowadząca platformę Facebook, skupiła się na zapraszaniu gejów i dziewczyn do mieszkania, co powoli zaczyna wypalać się wśród użytkowników. Jednak, dzięki takim wydarzeniom, jak bitka na streamie Adamca i Paja, można się poczuć, jak za dawnych lat.
Co stało się na streamie?
Wymiana ciosów między Adamcem i Pają miała miejsce na żywo, a dołączył się do nich również Patiro. W trakcie transmisji Paja próbował załagodzić sytuację, pytając o imię drugiego gościa, co wyglądało zabawnie. Fakt, iż Adamcy prawie się bije z gościem, a Paja próbuje go powstrzymać, to tylko przykład tego, jak różnie mogą wyglądać steamingowe wydarzenia.
Polscy streamerzy wciąż są popularni
Mimo iż polska scena streamingowa nie jest już tak żywa, jak kiedyś, polscy streamerzy wciąż pozostają popularni. Wiele osób obserwuje ich transmisje na żywo, a ich wpisy na Twitterze są śledzone przez tysiące osób. W 2022 roku liczba użytkowników platformy Twitch wyniosła ponad 2 miliony, co pokazuje, iż streaming wciąż jest popularny w Polsce.
Reklama i reguły streamingowe
KRRiT, czyli Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, przypomniało youtuberom i streamerom o sprawozdawczości. To ważne, ponieważ streamerzy muszą pamiętać o regułach i ograniczeniach, które obowiązują na platformach streamingowych.
Czy stary czasy już wracają?
Wiele osób twierdzi, iż tak. Bitka na streamie Adamca i Paja to tylko przykład tego, iż stare czasy mogą wrócić. Pojawiają się nowe osobowości, które chcą szokować i wywołać emocje wśród swoich fanów. Czas pokaże, czy polska scena streamingowa będzie coraz bardziej emocjonująca.
Źródło:
– KRRiT (2022) – Ustawienie o sprawozdawczości youtuberów i streamerów
– Statystyki użytkowników platformy Twitch (2022)