Od czasu premiery 3. sezonu „Squid Game” wciąż zastanawiacie się, co tak naprawdę oznacza to zakończenie? Możecie w końcu przestać – twórca hitu rozwiał wątpliwości i wyjaśnił, jak należy rozumieć ostatnią scenę. Uwaga na spoilery.
Co oznacza zakończenie 3. sezonu „Squid Game„? Hwang Dong-hyuk, czyli twórca największego hitu w historii Netfliksa w końcu wyjaśnił ostatnią scenę zamykającą główną serię. Rzućcie okiem, czy taka odpowiedź was usatysfakcjonuje.
Squid Game sezon 3 – twórca wyjaśnia zakończenie serialu
W ostatniej scenie 3. sezonu „Squid Game” akcja zabrała nas z Korei Południowej do Los Angeles, gdzie Lider (Lee Byung-hun) powędrował, by podarować córce Gi-huna (Lee Jung-jae) jego rzeczy. Chwilę później zobaczyliśmy, jak tamtejsza rekruterka (Cate Blanchett) werbuje nowych graczy do gry. Co to adekwatnie oznacza? Hwang wyjaśnił to w specjalnym odcinku „Squid Game: Rozmowa gwiazd”, który możecie oglądać na Netfliksie.
— W tej historii, w fikcyjnym świecie „Squid Game”, gra jest prowadzona przez określoną grupę ludzi, ale tak naprawdę jest to metafora prawdziwego świata – świata, w którym kapitalizm napędza nieustanną konkurencję. Dopóki to się nie zmieni, gra się nie skończy. Widzimy, iż dzięki poświęceniu Gi-huna gra dobiega końca w Korei. Chciałem jednak powiedzieć, iż w innych miejscach gra przez cały czas trwa, ponieważ tak naprawdę świat jako całość nie uległ jeszcze zmianie. przez cały czas jest taki sam. Poza tym, gdybyśmy wszystko zakończyli, nie mielibyśmy powodu, aby wrócić [do serialu]. Nie sądzę, aby fani byli z tego zadowoleni.

Odpowiedź Hwanga jasno sugeruje, iż mordercze gry miały miejsce jednocześnie w wielu różnych miejscach na świecie – nie tylko w Korei Południowej. Po drugie, ostatnie zdanie adekwatnie potwierdza realizację amerykańskiego spin-offu, o którym mówi się od dłuższego czasu. Z twórcą hitu zgadza się odtwórca głównej roli, który w rozmowie z netfliksowym serwisem Tudum przyznał, iż takie zakończenie pasuje do tytułu i charakterystyki „Squid Game”.
— To zakończenie, które naprawdę pasuje do tytułu serialu. Osobiście interpretuję to tak, iż pomimo wszystkich szlachetnych wysiłków tak wielu ludzi świat przez cały czas funkcjonuje tak samo jak przedtem – zauważył Lee, odzwierciedlając słowa Hwanga.
Jeśli jesteście ciekawi, co o finałowej odsłonie hitu Netfliksa sądzi Serialowa, sprawdźcie naszą opinię: Squid Game sezon 3 – recenzja serialu. W międzyczasie zerknijcie też na wyjaśnienie wszystkich gier z 3. sezonu „Squid Game”, a także znaczenie końcowej przemowy Gi-huna.