Spięcie Obajtka z dziennikarką. "Premia na pewno będzie"

dorzeczy.pl 2 tygodni temu
Zdjęcie: Daniel Obajtek był gościem Renaty Grochal w radiowej Trójce Źródło: X


Daniel Obajtek spiął się z dziennikarką Renatą Grochal. Dyskusja przeniosła się ze studia Polskiego Radia do mediów społecznościowych.


Były prezes Orlenu i europoseł PiS Daniel Obajtek był gościem Renaty Grochal w audycji "Bez uników" na antenie Programu 3. Polskiego Radia.


Obajtek został zapytany m.in. o przepisanie majątku na syna. – Mam prawo synowi przepisać swój majątek, to moja prywatna sprawa. Mam prawo mu dać wszystko, co chcę. I mam takie samo prawo przepisać mu majątek, tak jak Donald Tusk ma prawo przepisać swój majątek na żonę – tłumaczył.


"Oficer polityczny". Starcie Obajtka z dziennikarką


W trakcie rozmowy Daniel Obajtek i Renata Grochal często wchodzili sobie w słowo, a choćby przekrzykiwali się. – Czy pani zaprosiła mnie po to, żeby wygłaszać monologi? – pytał europoseł PiS. Dziennikarka zarzucała Obajtkowi, iż ten nie odpowiada na pytania. – Pani mi nie pozwoli mówić prawdy. (...) Wiem, pani redaktor, iż ma pani polecenie, jest pani oficerem. Pani nie daje mi nic powiedzieć – odparł były szef Orlenu.


Dyskusja przeniosła się na platformę X. "Określenie »oficer polityczny« to w stosunku do Renaty Grochal mało. Miał być wywiad, a był głównie monolog zrealizowany na polityczne zlecenie. Premia na pewno będzie" – napisał Daniel Obajtek.


twitter


"»Oficer polityczny«, bo nie pozwoliłam panu mówić nie na temat i unikać odpowiedzi na pytania albo wprost kłamać? Wolne żarty. jeżeli myślał pan europoseł, iż dziennikarz to podstawka pod mikrofon, to pomylił pan adres. Pozdrawiam serdecznie!" – odpowiedziała Grochal.


twitter


Obajtek przed komisją śledczą


Daniel Obajtek został wezwany we wtorek przed sejmową komisję śledczą do spraw tzw. afery wizowej w związku z ujawnionymi przez media informacjami na temat złych warunków mieszkalnych dla zagranicznych pracowników inwestycji Olefiny III.


Miasteczko pracownicze powstało pod Płockiem. Umowę na budowę kompleksu Olefiny III koncern podpisał ze spółkami Hyundai Engineering z siedzibą w Seulu oraz Tecnicas Reunidas z siedzibą w Madrycie w czerwcu 2021 r. Zakończenie inwestycji jest planowane na pierwszą połowę 2027 r.


Czytaj też:Obajtek: Mogę tylko kibicować Orbanowi
Idź do oryginalnego materiału