Snarky Puppy ponownie zagrają w Polsce

kulturalnemedia.pl 1 tydzień temu

Kolektyw Snarky Puppy wystąpi we Wrocławiu.

Snarky Puppy zagra 29 kwietnia 2024 roku w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00.

Bilety w cenach: miejsca stojące – 179 zł (strefa A), 239 zł (strefa B), 279 zł (strefa C)

Bilety dostępne od 24 listopada na www.eventim.pl/goodtaste.

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.

Ponad 2000 zagranych koncertów, 13 wydanych albumów, 5 nagród Grammy, a także setki przeprowadzonych na całym świecie masterclasses – tak rysuje się historia jednego z najpopularniejszych funkowych bandów na świecie. Snarky Puppy wyruszają w kolejną trasę koncertową i zawitają do Polski. Grupa zagra we wrocławskim NFM już 29 kwietnia.

Snarky Puppy to swego rodzaju kolektyw składający się aż z 20 regularnie zmieniających się członków. W swej istocie twórczość zespołu zawiera elementy zarówno czarnej, jak i białej amerykańskiej kultury muzycznej z różnymi akcentami z całego świata.

Nasz krajobraz dźwiękowy znacznie się rozszerzył na przestrzeni lat – mówi lider grupy Michael League. Kiedy zespół zaczynał, byliśmy bardziej jazzowi, inteligentni i zorientowani na muzykę. Wchodząc na scenę w Dallas staliśmy się bardziej groove’owi, bardziej emocjonalni, w pewnym sensie głębsi. Skupiliśmy się bardziej na przekazywaniu jasnego przesłania, zrozumiałego dla słuchacza, bez zbędnych uproszczeń.

Ewolucja w muzycznej twórczości, sprawia, iż każda nowa płyta rodzi się z nowej wizji i kierunku. Snarky Puppy zawsze był zespołem, który priorytetowo traktuje brzmienie, naszą zasadą jest to, iż nie może brzmieć tak, jak brzmiała wcześniej – dodaje Michael League – muzyka musi sprawiać wrażenie, iż gdzieś się porusza.

Najnowszy, nagrodzony Grammy album Empire Central – został wydany we wrześniu 2022 roku. Jego brzmienie jest potężne i odważne, a jednocześnie pełne luzu, zakorzenione w rodzimej kulturze, a jednocześnie sięgające na zewnątrz. Dzięki 16 nowym kompozycjom grupa z sentymentem spogląda na to, skąd się wywodzi, docierając do punktu niewyczerpanej mocy, z której jej członkowie przez cały czas budują unikalne brzmienie Snarky Puppy.

W koncertowym składzie nowej trasy wystąpią m.in. Michael League, Nate Werth, Bob Lanzetti, Larnell Lewis, Justin Stanton, Bobby Sparks, Maz Maher, Chris Bullock i Jay Jennings.

Harmonogram:

29.04.2024
godz. 20:00 – Snarky Puppy

Regulamin imprezy jest dostępny na www.goodtaste.pl/regulamin.

źródło: materiały prasowe

Idź do oryginalnego materiału