Brytyjska rodzina królewska znów musi mierzyć się z bolesną stratą. W wieku zaledwie 20 lat odeszła Rosie Roche, krewna książąt Williama i Harry’ego. Młoda kobieta została znaleziona martwa w swoim domu w Norton, w północnej Anglii. Jak podały brytyjskie media, w pobliżu ciała odnaleziono broń palną. Jej śmierć została oficjalnie potwierdzona.
Kim była Rosie Roche? Młoda arystokratka z przyszłością
Rosie pochodziła z rodziny arystokratycznej. Jej dziadek był bratem księżnej Diany, co czyniło ją kuzynką Williama i Harry’ego. Studiowała literaturę angielską na prestiżowym Uniwersytecie w Durham. Młoda kobieta miała plany na przyszłość, jej życie dopiero się zaczynało.
Do tragedii doszło tuż przed planowanym wyjazdem. Jak informuje prasa, matka i siostra Rosie odkryły ciało, gdy weszły do pokoju, w którym Rosie pakowała się na weekendowy wypad ze znajomymi.
Oficjalne stanowisko w sprawie śmierci Rosie Roche
Zgodnie z ustaleniami koronera cytowanego przez „The Sun”, nie stwierdzono udziału osób trzecich, a sprawa została uznana za zamkniętą. Mimo to, okoliczności zdarzenia wciąż budzą emocje i pytania opinii publicznej. W nekrologu opublikowanym przez „Yorkshire Post” rodzinie trudno ukryć ogrom żalu.
„Ukochana córka Hugh i Pippy, niesamowita siostra Archiego i Agathy, wnuczka Dereka i Rae Long” – czytamy we wzruszającym wpisie.
Bliscy podkreślili, iż będzie jej „bardzo brakować” i poprosili o uszanowanie prywatności. Pogrzeb ma odbyć się w gronie najbliższych, natomiast publiczne nabożeństwo żałobne zaplanowano na późniejszy termin.
Kolejna tragedia w królewskim otoczeniu
To już drugi w ostatnim czasie dramat w kręgu brytyjskiej arystokracji. W lutym świat obiegła informacja o śmierci Thomasa Kingstona, męża Lady Gabrielli Kingston, a wcześniej partnera Pippy Middleton. Kingston zmarł w podobnie wstrząsających okolicznościach. Obie sprawy skłaniają do refleksji nad psychiczną kondycją młodych ludzi, choćby z pozoru uprzywilejowanych.
ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje arcyksiężna Estelle z Austrii. Miała 46 lat
Jak rozpoznać depresję? Objawy, których nie wolno ignorować
W świetle ostatnich tragedii coraz głośniej mówi się o konieczności zwracania uwagi na pierwsze symptomy depresji. Choroba ta często rozwija się po cichu, a jej oznaki mogą być mylone z chwilowym pogorszeniem nastroju. Oto niepokojące sygnały, które warto znać:
🔹 Nagła utrata zainteresowań i pasji
🔹 Problemy ze snem (bezsenność lub nadmierna senność)
🔹 Brak apetytu lub jego gwałtowne zwiększenie
🔹 Izolowanie się od rodziny i przyjaciół
🔹 Uczucie bezsensu, niska samoocena
🔹 Kłopoty z koncentracją i podejmowaniem decyzji
🔹 Mówienie o śmierci lub pożegnania z bliskimi
Gdzie szukać pomocy? Ważne numery telefonów
W obliczu kryzysu psychicznego nie warto zostawać samemu. W Polsce dostępne są całodobowe linie wsparcia:
116 123 – dla dorosłych w kryzysie
116 111 – pomoc dla dzieci i młodzieży
800 70 2222 – Centrum Wsparcia Zdrowia Psychicznego
Nie wahaj się prosić o pomoc, to wyraz siły, a nie słabości. Czasem jedno słowo lub gest może ocalić czyjeś życie.
Źródło: Cytaty,pl / X