Pułtusk wygrywa z Radomiem

pultusk.news 1 rok temu

Na inaugurację rozgrywek BRIX Pułtusk będący beniaminkiem III ligi wygrywa z Zamłyniem Radom 2-1. Mecz przebiegał pod znakiem twardej gry.

Pułtuska drużyna już w 3 minucie mogła wyjść na prowadzenie, jednak nasza napastniczka, która po świetnym podaniu znakomicie znalazła się w sytuacji sam na sam trafiła w poprzeczkę. Podobnie przebiegały pierwsze minuty spotkania. BRIX operował piłką na połowie przeciwnika i konstruował akcje, które kończył strzałami. Później do głosu doszło Zamłynie i to goście w ciągu następnych 20 minut wywalczyli rzut wolny w okolicach pola karnego oraz oddali dwa strzały próbując zagrozić pułtuskiej bramce strzeżonej przez Joannę Łukasik.

Przyszła w końcu 30 minuta meczu kiedy to Monika Bazydło wykorzystała dobre podanie od Łukasik i z precyzją godna snajperki umieściła piłkę w siatce. BRIX atakował i po raz drugi dopiął swego w 39 minucie. Podanie Patrycji Składanek zamknęła Dominika Skolimowska i mogliśmy cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia. Do przerwy mimo kilku prób nie udało się podwyższyć wyniku.

Drużyna gości podrażniona przebiegiem spotkania wyszła z szatni jako zdecydowanie bardziej agresywna i… grająca prostymi środkami. Mieliśmy kilka niemiłych incydentów, jednak żaden nie skończył się na poważnym urazie.

Przyznać trzeba, iż Zamłynie dysponowało nieco szerszą ławką rezerwowych na ten mecz i po 65 minucie miało to przełożenie na liczbę sytuacji stwarzanych pod obiema bramkami. Zamłynie próbowało trzykrotnie zmienić losy meczu posyłając strzały niedaleko bramki Łukasik. Sztuka ta udała się tylko raz w 80 minucie spotkania. W końcowej części meczu BRIX mógł podwyższyć prowadzenie, a w doskonałych sytuacjach znalazły się kolejno Kinga Zaremba i Dominika Skolimowska.

Pułtuski klub pokazał charakter, a kibicom zapewnił sporą dawkę emocji oraz euforia z pierwszego zwycięstwa na wyższym szczeblu rozgrywkowym.

W najbliższą niedzielę podopieczne Łukasza Załęskiego rozegrają wyjazdowe spotkanie z Fortami Piątnica. Na najbliższy domowy mecz zapraszamy kibiców już dziś, ponieważ 17 września (niedziela) g. 16:30 przeciwnikiem BRIX Pułtusk będzie druga drużyna ubiegłego sezonu, czyli Polonia Warszawa.

BRIX PUŁTUSK 2 – 1 Zamłynie Radom

Łukasik, Makowska, Sadolewska, Młodzianowska, Nowosielska, Zawadka, Stępkowska, Waśniewska S., Bazydło, Składanek, Skolimowska oraz Zaremba, Makowska, Tetwejer N.

Trener: Łukasz Załęski

Grają z Nami: Drogi i Mosty, Brix, Isbud, Polmlek, Agami, Aquick, Miasto i Gmina Pułtusk

Tekst i foto: Łukasz Załęski FUKS PUŁTUSK

TAGS: Fuks Brix Pułtuskfutbol