8 czerwca świat polskiej kinematografii stracił wyjątkową postać. W rozmowie z Polsat News najbliższa rodzina potwierdziła informacje o śmierci Marcina Ziębińskiego, który odszedł w wieku 57 lat.
Pogrzeb artysty odbył się w poniedziałek. O godzinie 11.00 w kościele św. Andrzeja Apostoła i św. Alberta Chmielowskiego Duszpasterstwa Środowisk Twórczych w Warszawie rozpoczęła się msza święta żałobna w intencji zmarłego. Po niej nastąpiło odprowadzenie na Powązki Wojskowe. Reklama
Rodzina miała szczególną prośbę do żałobników. "Zamiast kwiatów prosimy o zdjęcia taty z jego życia" - napisano w nekrologu.
Marcin Ziębiński spoczął u boku matki, znanej aktorki Krystyny Kołodziejczyk.
Marcin Ziębiński: Sylwetka reżysera
Marcin Ziębiński urodził się 28 sierpnia 1967 w Gdańsku. Pochodził z aktorskiej rodziny. Jako dziecko występował w telewizyjnych serialach "Polskie drogi" i "Czterdziestolatek". W 1979 r. nakręcił swoje pierwsze filmy amatorskie na taśmie 8mm. W 1983 roku zrealizował na taśmie 16mm krótkometrażowy film "Klucz do...", nagrodzony na ponad 20 festiwalach krajowych i zagranicznych.
W 1991 nakręcił swój pierwszy pełnometrażowy film fabularny zatytułowany "Kiedy rozum śpi", który powstał w koprodukcji polsko-francuskiej. Zagrały w nim gwiazdy polskiego kina: Wojciech Pszoniak, Janusz Gajos, Jan Peszek, a także Ute Lemper, Phillippine Leroy-Beaulieu, Jonathan Zaccai. Film otrzymał nagrodę za debiut na festiwalu w San Sebastian, był również oficjalnie pokazywany na festiwalu w Cannes w sekcji "Cinéma en France".
Następnie artysta pracował nad reklamami i w zaledwie kilkanaście lat zrealizował ich ponad 600 - dla największych firm z Polski i ze świata.
W ostatnim czasie Marcin Ziębiński realizował popularne polskie seriale: "Leśniczówka", "Znaki", "Komisarz Mama" czy "Krew", a także angażował się w różne projekty i kursy mentorskie.