Plebiscyt „O Dziką Różę” rozstrzygnięty

radiokielce.pl 3 godzin temu
Zdjęcie: Plebiscyt „O Dziką Różę” rozstrzygnięty


28.06.2026. Gala finałowa kończąca 34. Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę”. Na zdjęciu (po lewej) Anna Antoniewicz została zdaniem widzów Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach najpopularniejszą aktorką mijającego sezonu. / Fot. Jarosław Kubalski – Radio Kielce

Anna Antoniewicz została zdaniem widzów Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach najpopularniejszą aktorką mijającego sezonu, zaś aktorem Dawid Żłobiński. Z kolei za najlepszy spektakl widzowie uznali sztukę „Potok. Ćwiczenia ze wspólnoty” Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina.

W kieleckim teatrze dramatycznym w niedzielę (28 czerwca) odbyła się gala finałowa kończąca 34. Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę”. Tradycyjnie „Dzikie Róże” przyznali też dziennikarze kieleckich mediów, którzy w tym roku uznali, iż na statuetkę zasługuje Oskar Jarzombek, a najlepszym spektaklem był podobnie, jak uznali widzowie „Potok. Ćwiczenia ze wspólnoty”.

Również poszczególne redakcje kieleckich mediów wręczały swoje nagrody aktorkom i aktorom. Dziennikarze Radia Kielce postanowili wyróżnić Annę Antoniewicz, za umiejętność obdarzania postaci scenicznych, niezależnie od ich dramaturgicznej genezy kobiecą delikatnością, czułością i wrażliwością. Aktorka została obdarowana przez rozgłośnię nowoczesnym odtwarzaczem audio.

Galę zakończył koncert Moniki Borzym.

Mijający sezon teatralny z powodu perturbacji wywołanych niepowoływaniem przez zarząd województwa świętokrzyskiego na stanowisko dyrektora teatru wyłonionego rok wcześniej w konkursie Jacka Jabrzyka był uboższy w premiery, ale odwiedziło go więcej widzów, niż w poprzednich latach. Atmosfera podczas tegorocznej gali całkowicie różni się od ubiegłorocznej, wtedy panowała niepewność o losy teatru, a dziś wszyscy wyrażają euforia z zażegnania niepotrzebnego konfliktu.

Idź do oryginalnego materiału