Plakaty filmowe i teatralne na wystawie w Sandomierzu

radiokielce.pl 1 godzina temu
Zdjęcie: 27.06.2026. Sandomierz. BWA. Wystawa plakatów do filmów i spektakli teatralnych, wyreżyserowanych przez Andrzeja Wajdę / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik - Radio Kielce


Wystawę plakatów do filmów i spektakli teatralnych, wyreżyserowanych przez Andrzeja Wajdę można od soboty (27 czerwca) oglądać w Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu.

„Wieczernik”, „Noc listopadowa”, „Makbet” czy „Big day”- to tylko nieliczne przykłady prac Andrzeja Pągowskiego, który w Sandomierzu prezentuje w sumie 14 swoich plakatów. Artysta powiedział, iż zarówno cykl pn. „Wajda na nowo i suplement” jak i wcześniejsze są dla niego bardzo ważne.

– Zarówno „Kieślowski na nowo”, „Morgenstern na nowo”, „Has” oraz „Wajda” to są projekty, które w jakiś sposób oddają hołd wszystkim osobom, które były istotne w mojej 50-letniej pracy zawodowej, ale też wiem, iż dzięki nim mam co pokazać – powiedział Andrzej Pągowski.

Dodał, iż do każdego plakatu podchodzi jak do zadania, które ma do wykonania i czeka na następne wyzwanie. Zawsze towarzyszą temu emocje.

– Nigdy nie robię plakatu, który ma być efektowny dla mnie. Ja ciągle zastanawiam się jak złapać uwagę widza w tej całej kakofonii informacji, obrazów i filmów. o ile ludzie wracają do tych plakatów, widzę, iż je kupują w mojej galerii, rozmawiają o nich to znaczy, iż to się sprawdziło – stwierdził.

Wystawa jest częścią Festiwalu Filmów-Spotkań Niezwykłych, który odbywa się w Sandomierzu, Ostrowcu i w Zamku Ćmielów. Ekspozycję można oglądać do 5 lipca.


Idź do oryginalnego materiału