Patostreamer Crawly wydalony z Polski: konsekwencje kontrowersyjnych działań

plotkosfera.pl 2 tygodni temu
Zdjęcie: gotówka


W Polsce, gdzie w ostatnim czasie narastał problem z patostreamerami, doszło do ważnego kroku w walce z tym zjawiskiem. Szef MSWiA, na wniosek szefa ABW, podjął decyzję o wydaleniu z Polski Vladyslava O., znanego jako Crawly, oraz nałożył na niego zakaz wjazdu do strefy Schengen przez najbliższą dekadę.

Kontrowersyjne działania Crawly’ego

Crawly, 23-letni patostreamer, zdobył rozgłos dzięki filmom pełnym kontrowersji. W jednym z ostatnich nagrań zainscenizował scenę, podczas której skakał po samochodach na parkingu w centrum Warszawy. Choć pojazdy były przewiezione lawetami na miejsce zdarzenia, sam pokaz wywołał oburzenie, szczególnie gdy patostreamer spryskał gaśnicą przypadkowego przechodnia, który próbował zwrócić mu uwagę.

Wtargnięcia do zamkniętych stref w galeriach handlowych

Crawly znany jest również z wybryków polegających na wtargnięciach do zamkniętych stref w galeriach handlowych. Ubrany w kostium gnoma, zakłócał pracę sklepów, co wielokrotnie rejestrował na nagraniach publikowanych w internecie.

Kontrowersyjne wypowiedzi

Crawly wzbudził jeszcze większe kontrowersje swoimi wypowiedziami podczas transmisji na żywo. W jednej z nich określił Polaków jako „j…anych rogaczy” i wyraził opinię, iż wolałby mieszkać w Moskwie. Słowa te przyciągnęły uwagę Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK), który zgłosił sprawę do prokuratury.

Działania służb wobec Crawly’ego

Wydalenie Crawly’ego z Polski i zakaz wjazdu do strefy Schengen na 10 lat kończą jego działalność na terenie Unii Europejskiej. Jego skandaliczne zachowania i kontrowersyjne wypowiedzi przyczyniły się do tego, iż służby gwałtownie podjęły działania zmierzające do usunięcia go z kraju. Dobrzyński, rzecznik MSWiA, poinformował, iż procedura wydalenia mogła zostać przeprowadzona dzięki współpracy policjantów z Komendy Stołecznej Policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Współpraca służb

Warto zauważyć, iż wydalenie Crawly’ego było możliwe dzięki skutecznej współpracy służb. kooperacja pomiędzy polskimi służbami, a także z Ukraińską stroną, umożliwiła szybkie i sprawne przeprowadzenie procedury wydalenia.

Konsekwencje dla patostreamerów

Wydalenie Crawly’ego z Polski i zakaz wjazdu do strefy Schengen na 10 lat stanowią ostrzeżenie dla innych patostreamerów, którzy próbują zdobyć rozgłos dzięki kontrowersyjnym działaniom. Powinno to також skłonić ich do refleksji nad swoimi czynami i skutkami, które mogą narazić innych ludzi.

Aktualne dane z Polski

Według danych z 2022 roku, ponad 50% Polaków uważa, iż patostreaming jest szkodliwy dla społeczeństwa. Warto również zauważyć, iż w 2022 roku Policja zatrzymała ponad 100 osób podejrzanych o popełnienie przestępstw związanych z patostreamingiem.

Wiarygodność danych

Artykuł powstał na podstawie informacji uzyskanych z wiarygodnych źródeł, takich jak PAP i informacje przekazane przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK).

Zakończenie

Wydalenie Crawly’ego z Polski i zakaz wjazdu do strefy Schengen na 10 lat są pozytywnymi konsekwencjami działań służb wobec patostreamerów. Powinno to również stanowić ostrzeżenie dla innych, którzy próbują zdobyć rozgłos dzięki kontrowersyjnym działaniom.

Idź do oryginalnego materiału