Pakiet Adobe Creative Cloud: Przewodnik po najlepszych aplikacjach dla kreatywnych profesjonalistów

rdc.pl 2 tygodni temu

Kto skorzysta z aplikacji Creative Cloud?

Adobe Creative Cloud to bogaty pakiet narzędzi przeznaczonych do tworzenia i edycji grafiki, animacji, zdjęć, stron internetowych i różnego rodzaju innych zasobów wizualnych. Wiele aplikacji może być użytkowanych nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale także urządzeniach mobilnych. Plan wszystkich aplikacji Creative uwzględnia również opcjonalne usługi w chmurze.

Z pakietu Adobe Creative Cloud skorzystają wszystkie osoby pracujące w szeroko pojętej branży creative. Wybrane narzędzia to codzienność dla fotografów, specjalistów od animacji, projektantów i marketingowców. Dzięki nim można osiągać niesamowite wyniki mniejszym nakładem pracy kreatywnej.

Pakiet Adobe. Co zawiera wariant All Apps?

Poniżej znajdziesz listę najpopularniejszych programów wchodzących w skład Adobe CC.

  • Adobe Photoshop - program Photoshop to klasyka, jeżeli chodzi o tworzenie obrazów i złożonej grafiki;
  • Adobe Lightroom oraz Lightroom Classic - zaawansowane oprogramowanie do obróbki fotografii. Przekształcaj zdjęcia z dowolnego miejsca;
  • Adobe Photoshop Express - narzędzie do łączenia i retuszowania zdjęć, m.in. w celu umieszczania ich w mediach społecznościowych;
  • Adobe Illustrator - Photoshop Illustrator to program do tworzenia ikon, logo oraz innych elementów;
  • Adobe InDesign - służy do tworzenia materiałów publikacyjnych, m.in. książek, ulotek, e-booków;
  • Adobe FireFly - technologia wykorzystująca osiągnięcia generatywnej sztucznej inteligencji, aby tworzyć unikalne efekty;
  • Adobe Fonts - zawiera ponad 20 tysięcy czcionek gotowych do wykorzystania w projektach. Z Adobe Fonts wyróżnisz każdy tekst;
  • Adobe Acrobat Pro - służy do kompleksowej obsługi, edytowania i tworzenia plików .pdf;
  • Adobe Premiere Pro - Premiere Pro software do tworzenia filmów, od krótkich produkcji na social media po filmy pełnometrażowe;
  • Adobe After Effects - narzędzie do generowania efektów specjalnych;
  • Adobe Audition - program dla dźwiękowców służący do nagrywania, miksowania i dodawania efektów audio w produkcjach;
  • Adobe Animate - program do tworzenia stron internetowych, animacji do kreskówek i prostych gier;
  • Adobe Character Animator - narzędzie pozwalające na przełożenie ruchów człowieka na zachowanie postaci na ekranie;
  • Adobe Media Encoder - program pozwalający na szybkie przesyłanie plików wideo na dowolny ekran;
  • Adobe Fresco - Fresco to unikalna aplikacja pozwalająca na imitowanie ruchów, jakie malarz wykonuje na płótnie. Dysponuje największą biblioteką pędzli spośród programów graficznych dostępnych na rynku;
  • Adobe Capture - Program Capture służy do przekształcania zdjęć wykonywanych telefonem komórkowym, np. kolorów lub tekstur na zasoby, z których można korzystać w swoich innych projektach;
  • Adobe Express - rozwiązanie stworzone z myślą o osobach tworzących materiały na potrzeby mediów społecznościowych. Z pomocą Adobe Express zaprojektujesz idealnie dopasowaną grafikę i treść na Instagrama, Tik Toka, Facebooka, czy YouTube’a. Z efektami generatywnej sztucznej inteligencji zamienisz tekst na obraz, zastosujesz inteligentne wypełnienie i wiele innych możliwości.

Trudno nie zgodzić się z tym, iż lista programów dostępnych w ramach pakietu Creative Cloud jest imponująca, a można by dodać do niej jeszcze więcej, jak chociażby Bridge, InCopy, Spark czy Substance. Każdy z programów ma swoje przeznaczenie. Jednocześnie zasoby tworzone z wykorzystaniem jednej aplikacji można przenosić w obrębie innych programów Adobe.

Tak rozwinięta kompatybilność pozwala na wygodną pracę nad plikami przez różnych specjalistów - grafików, animatorów i dźwiękowców bez obawy o utratę funkcjonalności i jakości po drodze.

Unikalne rozwiązania technologii Adobe Firefly

Firma Adobe poświęca dużo uwagi generatywnej sztucznej inteligencji. Wykorzystanie uczących się algorytmów pozwala osiągnąć efekty, które wymagałyby bardzo dużych nakładów pracy. Te rozwiązania cały czas się rozwijają i nie wszystkie aplikacje mogą już z nich korzystać, ale zakres dostępnych możliwości gwałtownie się poszerza. Doskonałym przykładem wykorzystania AI w pracy artysty jest tzw. wypełnienie generatywne, które pozwala na dokonywanie choćby znacznych korekt dzięki kilku kliknięć.

Dla twórców sięgających po sztuczną inteligencję bardzo ważne jest bezpieczeństwo od strony prawnej. Dlatego firma Adobe trenuje swoje algorytmy wyłącznie o zasoby, co do których prawa autorskie już wygasły.

Jak funkcjonują Creative Credits Adobe?

Wypada zauważyć, iż Adobe wprowadziło swego rodzaju “walutę” na korzystanie z funkcji generatywnych. Każdy z użytkowników w ramach planu otrzymuje przydział tzw. Generative Credits, które wyczerpują się w miarę korzystania z narzędzi AI. Po ich wyczerpaniu przez cały czas można korzystać z innowacyjnych funkcji, ale zajmuje to więcej czasu. Po upływie okresu, na jaki zostały przyznane środki, ich zasób jest resetowany i znów można z nich swobodnie korzystać.

Czy warto inwestować w usługi Creative Cloud?

Decydując się na aplikacje firmy Adobe masz do wyboru kilka możliwości. Najprostszą, choć dosyć kosztowną opcją, jest wykupienie subskrypcji na poszczególne programy. Abonament jest opłacany na 12, 24 lub 36 miesięcy i po tym czasie musi zostać odnowiony. Takie rozwiązanie często będzie optymalne dla osób, które potrzebują jedynie kilku aplikacji na co dzień, aby osiągać niesamowite wyniki w pracy. Pojedynczej osobie trudno będzie wykorzystać wszystkie programy Adobe.

Pakiety dla miłośników fotografii

Dla profesjonalnych fotografów producent przygotował specjalny plan fotograficzny Adobe Creative Cloud. Obejmuje on oprogramowanie Lightroom Classic i Photoshop, pozwalając na obróbkę i przetwarzanie obrazu na najwyższym poziomie. Dodatkowo w ramach pakietu Użytkownik otrzymuje 20 Gb przestrzeni dyskowej w chmurze na przechowywanie portfolio swoich prac. Alternatywnym rozwiązaniem jest plan Lightroom. Obejmuje Lightroom (bez Lightroom Classic) oraz Photoshop z którymi dopracujesz z dowolnego miejsca każdą fotografię. W tej odsłonie miejsce w chmurze to aż 1 TB.

Wreszcie plan wszystkich aplikacji Creative Cloud to połączenie ponad 20 narzędzi. Ta opcja jest jednostkowo najdroższa, ale pozwala na edycję grafiki w największym stopniu. To świetna opcja dla dużych zespołów specjalizujących się w pracy kreatywnej. Ten plan obejmuje 100 Gb przestrzeni dyskowej.

Wszystkie aplikacje Creative Cloud można przetestować teraz w ramach 7-dniowego okresu próbnego. W ramach jednej opłaty użytkownik może dowolnie korzystać z całego pakietu aplikacji.

Gdzie kupić Adobe Creative Cloud All Apps?

Adobe Creative Cloud (wszystkie aplikacje Adobe razem oraz każdą z osobna) znajdziesz w ofercie sklepu Soft360. To dostawca systemu z wieloletnim doświadczeniem, który nie tylko sprzedaje programy dla użytkowników indywidualnych i firm, ale też służy pomocą w doborze optymalnych rozwiązań.

Jeśli nie jesteś pewien, które programy Adobe przydadzą się w Twoim przypadku, zwróć się o poradę do pracowników sklepu Soft360. Znajdziesz tam zarówno ponad 20 aplikacji Adobe oferowanych oddzielnie, jak i kompleksową usługę chmurową Adobe Creative Cloud.

Jeśli chcesz osiągać niesamowite wyniki z oprogramowaniem, wybieraj tylko legalny software. Do każdego zakupu w Soft360 dodawany jest certyfikat potwierdzający, iż zakupione aplikacje nie naruszają postanowień umowy licencyjnej.

Idź do oryginalnego materiału