Ozzy Osbourne – Książę Ciemności świętuje 75. urodziny

terazmuzyka.pl 2 miesięcy temu

Można z pełnym przekonaniem rzec, iż gdyby nie Ozzy Osbourne nie byłoby muzyki metalowej. Dziś muzyk – nazywany przez niektórych Księciem Ciemności – obchodzi swoje 65. urodziny.

Nie ma wątpliwości co do tego, iż Ozzy Osbourne ma ostatnio pod górkę. Coraz poważniejsze problemy zdrowotne sprawiają, iż nie może wyruszyć w trasę koncertową, choć marzy o tym od lat. Nieoficjalnie mówi się, iż może już nie wrócić na scenę. A jeżeli choćby wróci, to na pojedyncze koncerty.

Z drugiej strony w 2022 roku wydał naprawdę udany album „Patient Number 9”. Pewne jest, iż 75-latek nie raz nas jeszcze zaskoczy!

Ozzy Osbourne i jego niesamowita droga

John Michael Osbourne przyszedł na świat w 1948 roku w Birmingham. Pochodzi z robotniczej rodziny. Nie radził sobie w szkole, dlatego dość gwałtownie rozpoczął pracę zarobkową. Wykonywał proste zawody. Nie przynosiło mu to jednak satysfakcji. W końcu zdecydował się spróbować swoich sił w muzyce. Nie miał żadnego doświadczenia i wykształcenia kierunkowego, ale mimo to został najbardziej rozpoznawalnym muzykiem metalowym w historii.

BLACK SABBATH I OZZY WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

Największe sukcesy święcił z formacją Black Sabbath. Rozpoczął tę przygodę pod koniec lat sześćdziesiątych. Kolejne albumy przynosiły jemu i zespołowi coraz większą popularność. Nie brakowało alkoholu i mocniejszych używek, ale mimo to zespół pozostawał w formie. Tak aż do końca lat siedemdziesiątych. Wtedy właśnie Ozzy spróbował swoich sił solo. Również odniósł spory sukces, nagrał wiele doskonale ocenianych albumów.

Koniec Black Sabbath i trwająca kariera solowa

Ciągle jednak wracał temat powrotu do Black Sabbath. Kolejne próby nie przynosiły rezultatów. Często muzycy nie potrafili się porozumieć. Prawdziwe pojednanie nastąpiło dopiero w 2011 roku, kiedy trzech z czterech oryginalnych członków Black Sabbath postanowiło wejść razem do studia. Tak powstał opublikowany w 2013 roku album „13”, który okazał się ogromnym sukcesem komercyjnym i jednocześnie domknięciem muzycznej drogi legendarnej formacji. Od tamtej pory Ozzy wydał jeszcze dwa solowe albumy – „Ordinary Man” i wspomniany już „Patient Number 9”.

Czego życzymy Ozzy’emu w dniu jego urodzin? Przede wszystkim zdrowia i wytrwałości. No i żeby pozostał na zawsze taki, jaki jest. W końcu niewielu jest muzyków, którzy przynajmniej raz w miesiącu zapewniają nam najbardziej oryginalne wiadomości.

Idź do oryginalnego materiału