– Wspólnie pracowaliśmy nad koncepcją, przygotowaliśmy szkice oraz szablony, a następnie zabraliśmy się do pracy. Jako miejsce wybraliśmy tylną ścianę Jugendzentrum (Centrum Młodzieżowego). Elementy dzieła nawiązują przede wszystkim do kultury Polski i Niemiec. Niekiedy w dość nieoczywisty sposób – mówi Miriam Mähner, menedżerka IfA ds. kultury w Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej i koordynatorka projektu, opisując nowy mural w Opolu.
– Znajdują się tam również odniesienia do organizacji mniejszości niemieckiej w Polsce, na przykład miś Fritz, będący maskotką BJDM. Także lokalne motywy – opolska Wieża Piastowska obok berlińskiej wieży telewizyjnej Fernsehturm. Najważniejsze jest to, iż cały projekt jest efektem pomysłów młodzieży i stanowi wyraz polsko-niemieckiej przyjaźni.
Nowy mural w Opolu można oglądać na tylnej ścianie Centrum Młodzieżowego przy ul. Krupniczej 15 (przejście od ul. Szpitalnej za Wintydż).
„Zapraszamy Opolan i Opolanki do robienia sobie zdjęć i oznaczania naszej organizacji w mediach społecznościowych” – apelują członkowie BJDM.
***
Odważne komentarze, unikalna publicystyka, pasjonujące reportaże i rozmowy – czytaj w najnowszym numerze tygodnika „O!Polska”. Do kupienia w punktach sprzedaży prasy w regionie oraz w formie e-wydania















