Namysłowski, Laboratorium, Kombi, SBB – „Polskie Nagrania Catalogue Selections” SACD ˻ SERIA 7 ˺ & box ⸜ zapowiedź

highfidelitynews.pl 2 tygodni temu

Już jutro ma mieć miejsce premiera kolejnej szóstki tytułów Polskich Nagrań wydanych na płytach SACD.

Wydawca o premierze poinformował na swoich socialach, dlatego wciąż nie ma o tym informacji na jego oficjalnej stronie. Ale wiadomo już, iż do kolejnej, już siódmej serii, wybrał aż trzy tytuły jazzowe, kilka lat temu zremasterowane przez Jacka Gawłowskiego: Laboratorium i Quasimodo oraz Winobranie Zbigniewa Namysłowskiego i Kujaviak Goes Funky Zbigniew Namysłowski Quartet. Ich porównanie z wersjami Damiana Lipińskiego, odpowiedzialnego za dźwięk serii „Polskie Nagrania Catalogue Selections”, będzie bardzo ciekawe.

Druga trójka zapowiada się równie ciekawie. Ma to być płyta Nowy rozdział zespołu Kombi oraz dwa krążki SBBMemento z banalnym tryptykiem oraz Ze słowem biegnę do ciebie.

» Seria „Polskie Nagrania catalogue selections – Limited Edition SACD Hybrid” w HIGH FIDELITY:

CZESŁAW NIEMEN • Cz. 1 ˻ SERIA 1 ˺, recenzja → TUTAJ
Perfect, Breakout, Budka Suflera, Maanam, Komeda Quintet • ˻ SERIA 2 ˺ & ˻ SERIA 3 ˺, recenzja → TUTAJ
CZESŁAW NIEMEN • Cz. 2 ˻ Seria 4 ˺ ⸜ recenzja → TUTAJ
Klenczon & Trzy Korony, Wodecki, SBB (x 3) • ˻ SERIA 5 ˺ ⸜ recenzja → TUTAJ
Czerwone Gitary, Breakout, Lady Pank, Rodowicz, Sośnicka (x 2) • ˻ SERIA 6 ˺ ⸜ recenzja → TUTAJ
Krakowskie Towarzystwo Soniczne ⸜ spotkanie № 145: POLSKIE NAGRANIA na płytach SACD ⸜ relacja → TUTAJ

Przypomnijmy, iż jest to pierwsze takie w Polsce wydanie, przygotowane wspólnie z siecią salonów Empik, mające uświetnić 75. urodziny tej sieci. Płyty zostały wydane w klasycznych pudełkach typu jewelbox, a na płytę nasunięto obi. Przypomnę, iż jest to papierowy (tekturowy) element nakładany na grzbiet płyty, na którym nanosi się dodatkowe informacje, inne niż zawarte na okładce, często z tłumaczeniem tytułu i nazwy wykonawcy. ‘Obi’ w języku japońskim oznacza ‘pas’, co dobrze oddaje charakter tego dodatku. Jest to edycja limitowana, tłoczonych ma być 2000 sztuk każdego tytułu.

W starannie opracowanych książeczkach znajdziemy eseje pióra Marka Romanowskiego oraz skany dokumentów związanych z poszczególnymi sesjami nagraniowymi. To spis utworów, zlecenie nagrania, protokół wykonania, czy załącznik ze szczegółowym spisem instrumentów.

Już 18 sierpnia mamy z kolei dostać drugi box przeznaczony na płyty tej serii. Pierwszy, przypomnijmy, został przygotowany dla 11 krążków Niemena, prawdopodobnie dlatego nowy również mieści tyle samo płyt; więcej → TUTAJ. Wygląda bardzo ładnie, ma kolor czerwony i nie ma określonego wykonawcy. Oznacza to, iż możemy grupować sobie płyty w dowolnych konfiguracjach, co jest fajne. Z drugiej strony boxy są przez to znacznie bardziej „anonimowe” niż gdyby były „dedykowane” konkretnym tytułom. Co ważne, kosztuje niewiele, niecałe 40 złotych; za podobne boxy z Japonii trzeba zapłacić 100-200, ale dolarów 🙂

POLSKIENAGRANIA.com.pl

www.EMPIK.com

tekst redakcja

foto mat. prasowe

galeria

«●»

Idź do oryginalnego materiału