Na co chce, abyś zwrócił uwagę animator nadzorujący Ruchomy Zamek Hauru

cyberfeed.pl 1 tydzień temu


Ghibli Fest przynosi Ruchomy zamek Hauru wraca do kin, a to oznacza, iż ​​nadszedł czas, aby ponownie przyjrzeć się jednej z najlepszych wizualnych łamigłówek filmu.

Fabuła filmu jest stosunkowo prosta: Sophie, przeklęta przez Wiedźmę z Pustkowia, nagle zmienia się w 90-letnią kobietę. Mając nadzieję na złamanie klątwy, wyrusza w podróż na własną rękę, zaczyna pracować w tytułowym zamku i pomaga wielkiemu czarodziejowi Howlowi ogarnąć swoje gówno.

Ponieważ jest to film Hayao Miyazaki, efekty wizualne są oczywiście wspaniałe i wspaniałe. W ciągu 20 lat od Wycie po raz pierwszy zaprezentowano, poziom szczegółowości w przestrzeniach Howl jest już legendą internetową. Ale, jak Wycie nadzorujący animator Akihiko Yamashita mówi, iż historia Sophie — szczególnie ta związana z jej własną klątwą — była dla animatorów osobną pułapką do przełamania.

„Oczywiście, iż postacie się zmieniają, ich kostiumy się zmieniają, ich fryzury się zmieniają. Ale w przypadku Sophie jej wiek zmienia się w zależności od jej uczuć” – mówi Yamashita dla Polygon.

Problem ostatecznie rozwiązano dzięki pomysłowi Miyazakiego: „Mówi, Znalazłem metodę formuły, dlaczego Sophie się zmienia„– wspomina Yamashita. „Ona [Sophie] wzmocnił tę klątwę w filmie.

„I z tego powodu sposób, w jaki reagowała na innych ludzi, sposób, w jaki miała relacje, to też było inne. Więc kiedy to zrozumiałam, wtedy zrozumiałam, iż mogę narysować Sophie taką, jaka była z tej zmiany, choćby w obrębie sceny”.

Zdjęcie: Studio Ghibli

Wynik jest historią; Ruchomy zamek Hauru jest ukochanym klasykiem, znanym ze sposobu, w jaki fabuła wędruje przez bogata, surrealistyczna magia świataBardzo gwałtownie widzowie zostają wprowadzeni w szeroki świat fantazji i walki.

Zakotwiczeniem tego wszystkiego jest Sophie, która utknęła w nawigacji po świecie w sposób, z którym musi się pogodzić — i nagle i dziwacznie odkrywa, iż ​​zmiana okoliczności czyni ją potężniejszą niż kiedykolwiek. Gdy zaczyna zapominać o sobie — a w szczególności o swojej samoświadomości — jest w stanie nie tylko wprowadzić zmiany i być w świecie, ale także złamać klątwę wiedźmy. To przemyślane podejście do nerwów, elegancki sposób pokazania starego powiedzenia, iż ​​twoja wyjątkowość jest tym, co ludzie naprawdę w tobie widzą. To rodzaj historii, która daje ci coś nowego do przyciągnięcia za każdym razem, gdy ją oglądasz, bez względu na to, jak dobrze znasz bujne wizualizacje.

„Widziałem to w zeszłym roku, kiedy było emitowane w telewizji, i tak się złożyło, iż obejrzałem to w połowie. A potem było to tak interesujące, iż obejrzałem do końca” – śmieje się Yamashita. „W dziwny sposób, Ruchomy zamek Hauru to trudny do zrozumienia film, więc trudno go zrozumieć, jeżeli obejrzysz go tylko raz. […] choćby ja, oglądając ten film ponownie, odkryłem coś nowego.

Ruchomy zamek Hauru w kinach od 26 września do 3 października.



Source link

Idź do oryginalnego materiału