Muzyczne Podsumowanie Tygodnia #366

moskaldamian.wordpress.com 2 miesięcy temu

Czas podsumować kończący się tydzień!

Jak co odcinek czas podsumować mijający tydzień. Pojawiło się w nim wiele premier i informacji muzycznych. Czas zacząć nasze co tygodniowe muzyczne podsumowanie tygodnia. To bardzo udany i interesujący tydzień obfitujący w muzyczne premiery.

NAJLEPSZE PREMIERY TYGODNIA

Szkocka piosenkarka i autorka tekstów Emeli Sandé podzieliła się z fanami swoją nową twórczością. Swoją premierę miał utwór zatytułowany How Were We To Know i swoją premierę miała w środę 20 września. Jest to jeden z dwóch singli, promujących nadchodzący album, wydanych w ostatnim czasie przez artystkę. Drugi utwór zatytułowany jest There For You. Piosenka jest już dostępna w serwisach streamingowych oraz na YouTube wraz z klipem.

Po „Solo”, „Boys like Toys” przyszedł czas na kolejny singiel od Blanki. Mowa o utworze Rodeo, który artystka w ubiegłym tygodniu za pośrednictwem swoich social mediów zapowiedziała. Piosenka swoją premierę miała w piątek – 22 września. Jest już dostępna w serwisach streamingowych oraz na YouTube wraz z klipem. Warto wspomnieć, iż Blanka nie traci czasu po byciu reprezentantką Polski na Eurowizji 2023. Po występie w Liverpoolu pojawiła się na gali Radia Zet i Polsatu, zagrała akustyczny koncert dla RMF FM, jest zapraszana do telewizyjnych programów, a w międzyczasie tworzy nową muzykę.

The Letter – taki tytuł nosi najnowszy utwór od Janna. Piosenka swoją oficjalną premierę miała w miniony piątek i jest już dostępna we wszystkich serwisach. Jann to muzyczne objawienie tego roku. W lutym wokalista wziął udział w Krajowych Eliminacjach do Eurowizji z utworem Gladiator. Wokalista mimo tego, iż nie wygrał i nie reprezentował Polski na Eurowizji zbudował sobie rzeszę oddanych fanów.

NASZE TYGODNIOWE CYKLE

Tori Kelly to amerykańska wokalistka a także autorka tekstów. Swoją przygodę z popularnością rozpoczęła w wieku 14 lat kiedy to zamieszczała na YouTube materiały wideo. W wieku 16 lat artystka wzięła udział w przesłuchaniu do telewizyjnego show „American Idol”. Po wyeliminowaniu z show, Kelly rozpoczęła pracę nad swoją własną muzyką. Rok 2012 okazał się przełomowy i śmiało można powiedzieć, iż jest muzycznym startem w karierze Kelly. To właśnie wtedy samodzielnie zrealizowała swoją pierwszą EP Handmade Songs By Tori Kelly, którą wyprodukowała, napisała i zmiksowała sama. W tym samym roku Tori Kelly znalazła menadżera a także podpisała kontrakt z wytwórnią Capitol Records. Druga EP Kelly została wydana w październiku 2013. W 2014 roku Kelly wraz ze swoim menadżerem pracowali nad debiutanckim krążkiem artystki, który ostatecznie został wydany rok później. Singlem promującym została piosenka „Nobody Love”. Została napisana przez Rickarda Goranssona, Maxa Martina i Tori Kelly. Czas poznać 5 najlepszych utworów od artystki.

Mamy środę a więc czas na kolejny przegląd Internetu. Tym razem wybór padł na kanał jakim jest Bracia Rodzeń. Założony został 1 maja 2015 roku. Autorzy tego projektu to bliźniacy, którzy za życiową misję obrali sobie naprawę metabolizmu ludzkości. Szukają sposobu, by świat był pełen ludzi o idealnej elastyczności metabolicznej. Bracia Rodzeń to lekarze, którzy dzięki strony internetowej oraz kanału YouTube, przekazują informacje z zakresu odżywiania. Zdaniem części medycznego środowiska, stosunkowo często zdarza im się nagrywać materiały co najmniej kontrowersyjne. Cechują się dosyć nowatorskim i łamiącym schematy podejściem, specjalizują się bowiem w temacie diety ketogenicznej. Na ich kanale dowiemy się wielu interesujących informacji na temat naszego zdrowia. Jakie ryzyko niosą konsekwencje nieprawidłowego przyjmowania leków a także zmiana złych nawyków żywieniowych.

Black Radio konsekwentnie wskrzeszają na polskiej scenie muzycznej ducha rockowej łobuzerki. Ich granie to jednak nie tylko wyraz niedojrzałego buntu, ale również, a choćby przede wszystkim — wnikliwa analiza rzeczywistości, w której funkcjonujemy i zawarte w piosenkach precyzyjne komentarze na temat współczesnych konfliktów społeczno-politycznych. Najnowszy singiel zespołu Black Radio dotyka z pozoru banalnej kwestii zakładania masek. Jednak problem ten zdaje się dotyczyć nas wszystkich. Nosimy maski do pracy, do szkoły, na ulicach, pierwszych i czasem trzecich randkach. Na Tinderze jesteśmy wersją sexy, a na Linkedin profesjonalną. Niestrudzenie napędzamy korowód iluzji, tańcząc taniec złudzeń na własny temat i pozostaje nam jedynie liczyć, iż poszczególne role ogrywamy w sposób wiarygodny, bowiem społeczny dowód słuszności to najsilniejsza z dzisiejszych religii — komentuje lider zespołu, Dawid Wajszczyk.

Mario Szaban to kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Absolwent Akademii Muzycznej – wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Pomysłodawca i założyciel warszawskiego studia Sound and More. Współpracował z artystami, takimi jak min: Ewa Bem, Piotr Cugowski, Kuba Badach. Na rynku muzycznym Mario jest aktywny od 1997 roku. Najpopularniejszym singlem artysty jest „Dobro Za Dobro” oraz utwór „Jak Natchnieni” do słów Jacka Cygana i muzyki Wiaczesława Smołokowskiego. Wyprodukował płytę Roberta Janowskiego pt. Nieważkość. Uczestnik programu „The Voice of Poland”, w którym można go było zobaczyć m.in. w odcinku na żywo. Mario Szaban wrócił z trzecim albumem “Pomiędzy niebem a ziemią”

Rene to ostatnia debiutantka na dzisiaj. Noce i Dni to debiutancki singiel Polskiej artystki mieszkającej w Niemczech. Odkąd sięga pamięcią śpiewała jako mała dziewczynka i żyła marzeniami iż kiedyś będzie stać na scenie i robić to co kocha. Piosenka opowiada o miłości i napotkaniu na swojej drodze drugiej połówki. Klimat utrzymuje energiczna muzyka zachowana w nowoczesnych brzmieniach.

Mamy weekend a więc czas na kolejną propozycję. Tym razem wybieramy platformę HBO MAX i film pt. Zaproszenie. O czym opowiada? Po śmierci matki Evie robi test DNAi odkrywa zaginioną kuzynkę, o której istnieniu nie miała pojęcia. Zaproszona przez nowo poznaną rodzinę na wystawne wesele na angielskiej wsi, jest oczarowana przez seksownego arystokratę. Jednak niedługo zostaje wciągnięta w koszmar przetrwania, gdy odkrywa pokręcone sekrety historii swojej rodziny i niepokojące intencje.

MEDIA I TELEWIZJA czyli co słychać na szklanym ekranie?

Ignacy powraca z nowym materiałem. Już 20 października pojawi się jego pełny, debiutancki album pt. CENTRAL PARK. Do współpracy nad płytą wokalista zaprosił Paulinę Przybysz i Zalię. Do tej pory ukazały się cztery single zapowiadające nadchodzące wydawnictwo. Przypominamy, iż Ignacy swoją muzyczną karierę rozpoczął w programie The Voice of Poland w drużynie Edyty Górniak. Na swoim koncie ma takie hity jak Czekam na znak, Samoloty czy Koniec.

Ukraińska formacja Go_A zagra w Polsce! Go_A wyrusza w trasę koncertową po Europie. Muzycy ogłosili, iż odwiedzą trzy polskie miasta. 9.listopada kolektyw wystąpi w Starym Menażu w Gdańsku, a dzień później w Zaklętych Rewirach we Wrocławiu. Ostatni koncert w Polsce odbędzie się 12. listopada w Warszawie w klubie muzycznym Proxima. Sprzedaż biletów rozpocznie się 22 września o 10:00. Będą dostępne na stronie eventim.pl.

Idź do oryginalnego materiału