1932, Urodził się Carl Perkins, amerykański wokalista i kompozytor, jeden z pionierów rock and rolla, najbardziej znany dzięki kompozycji “Blue Suede Shoes” z 1956 roku. Utwór dotarł do drugiego miejsca w USA i dziesiątego w Wielkiej Brytanii. Piosenki Perkinsa nagrywali inni znani artyści między innymi Elvis Presley, The Beatles i Johnny Cash.
1959, W Opolu urodził się Andrzej Nowak, gitarzysta solowy zespołu TSA. Współpracował z Martyną Jakubowicz (płyta “Maquillage”), Leszkiem Winderem (“Blues Forever”) i z Tadeuszem Nalepą (“Sen szaleńca”). Uczestniczył też w sesjach do słynnej płyty “I Ching” Zbigniewa Hołdysa. W 1999 roku Nowak założył też własną formację Złe Psy.
1961, W Dublinie na świat przyszedł Mark Kelly, klawiszowiec grupy Marillion. Do zespołu dołączył w 1981 roku, zastępując Briana Jellimana. Zagrał na wszystkich studyjnych płytach grupy. Ogromy wpływ na jego karierę miał Rick Wakeman – to dzięki jego płycie “Journey to the Centre of the Earth” Kelly zdecydował się na grę na klawiszach.
1966, The Righteous Brothers rozpoczęli pierwszy z trzech tygodni na pierwszym miejscu amerykańskiej listy. Ich przebój “You’re My Soul And Inspiration” w Wielkiej Brytanii dotarł do miejsca piętnastego.
1974, Terry Jacks zdobył szczyt brytyjskiej listy piosenką “Seasons In The Sun”. Jacks został pierwszym Kanadyjczykiem, który umieścił swoją piosenkę na pierwszym miejscu na Wyspach od czasu Paula Anki w 1957 roku. Utwór skomponowany przez Jacquesa Brela otrzymał angielskie słowa autorstwa Roda McKuena.
1977, ABBA zdobyła amerykańską listę przebojem “Dancing Queen” pochodzącym z albumu “Arrival”, który dał grupie jeszcze takie hity jak “Money, Money, Money” i “Knowing Me, Knowing You”. “Tańcząca królowa” była siódmym przebojem szwedzkiej grupy, który dostał się do amerykańskiego Top 40. Piosenka stała się też przebojem numer jeden w dwunastu innych krajach.
1978, Urodziła się Rachel Stevens, wokalistka popowej grupy S Club 7, której cztery single trafiły na pierwsze miejsce listy przebojów, między innymi piosenka “Bring It All Back” w 1999 roku. Solowy album Stevens zatytułowany “7” spędził ponad rok na brytyjskiej liście, a 2003 roku jej piosenka “Sweet Dreams My LA Ex” dotarła do drugiego miejsca.
1979, Podczas ceremonii wręczenia Oscarów, piosenka “Last Dance” Donny Summer otrzymała nagrodę za najlepszą oryginalną piosenkę. Jej producent, Giorgio Moroder, zdobył statuetkę za muzykę do filmu “Midnight Express” w reżyserii Alana Parkera.
1983, David Bowie umieścił na pierwszym miejscu brytyjskiej listy singiel z tytułową kompozycją z najnowszego albumu “Let’s Dance”. Jego czwarty już hit numer jeden w Wielkiej Brytanii zawierał partie gitarowe nagrane przez bluesowego gitarzystę Stevie Ray Vaughana. “Let’s Dance” trafił również na szczyt amerykańskiego zestawienia.
1984, Irene Cara zdobyła Oscara dla najlepszej piosenki – utwór “Flashdance … What a Feeling” w jej wykonaniu pochodził z filmu “Flashdance” z Jennifer Beals w roli głównej. Był to jedyny przebój numer jeden tej wokalistki na liście Billboardu. Singiel pokrył się platyną w 1983 roku, otrzymał także nagrodę Złoty Glob w kategorii najlepsza oryginalna piosenka.
1988, Billy Ocean (właściwie: Leslie Sebastian Charles), wokalista pochodzący z Trynidadu zdobył amerykańską listę singlem zatytułowanym “Get Outta My Dreams, Get Into My Car”. Piosenka pozostawała na pierwszym miejscu przez dwa kolejne tygodnie, na Wyspach Brytyjskich dotarła do trzeciego miejsca. Kompozycja została również zawarta na ścieżce dźwiękowej do filmu “License To Drive” (Prawo jazdy).
2000, Craig David zdobył szczyt brytyjskiej listy przebojów kompozycją “Fill Me In”. Mając niecałe dziewiętnaście lat (dokładnie 18 lat i 11 miesięcy) David został najmłodszym brytyjskim wykonawcą, który był jednocześnie kompozytorem i wykonawcą hitu z pierwszego miejsca zestawienia.
2013, Według oficjalnych raportów w Wielkiej Brytanii pobrano ponad miliard piosenek. Najchętniej pobierano utwór Adele “Someone Like You”, na drugim miejscu znaleźli się Maroon 5 i Gotye. Firma Official Charts Company tworząca raport wykazała, iż każdego tygodnia Brytyjczycy pobierali ponad trzy miliony utworów.