Motionless In White zagrają w Polsce w 2024 roku!

kulturalnemedia.pl 1 tydzień temu

Motionless In White zapowiedzieli koncert w Polsce! Kiedy i gdzie zagrają?

Zespół Motionless In White powstał w 2004 roku. Mają na koncie 6 albumów: Creatures, Infamous, Reincarnate, Graveyard Shift, Disguise i Scoring the End of the World. Ten ostatni ukazał się w 2022 roku.

Do wielu inspiracji zespołu należą m.in.: Marilyn Manson, Korn, Rob Zombie, Nine Inch Nails, Misfits, Slipknot, Linkin Park lub Rammstein.

Obecnie MIW tworzą:

  • Chris “Motionless” Cerulli – wokal,
  • Ryan Sitkowski – gitara prowadząca,
  • Ricky “Horror” Olson – gitara rytmiczna,
  • Vinny Mauro – perkusja,
  • Justin Morrow – bas

Jak czytamy na stronie Live Nation:

Motionless In White stworzyli potężną mieszankę łączącą ze sobą metalowy niepokój, porywający gotycki pop i filmową grafikę, dzięki czemu stali się najbardziej charakterystyczną grupą rockową XXI wieku. Wychodząc z cienia miasteczka Scranton w Pensylwanii, grupa wytrwale budowała sobie wierną grupę słuchaczy na całym świecie, nagrywając jedną płytę za drugą. Z ponad pół miliarda streamingów i wyświetleń, zespół zanotował trzy z rzędu najwyższe miejsca w Top 5 na Billboard Top Hard Rock Albums Chart i Top Rock Albums Chart z albumami: Reincarnate [2014], Graveyard Shift [2017] i Disguise [2019]. Ten ostatni zaowocował wydaniem utworu Another Life, który zanotował ponad 100 milionów odsłuchań, a ta liczba wciąż rośnie. Nie wspominając o tym, iż Jonathan Davis z Korn, Maria Brink z In This Moment i Dani Filth z Cradle of Filth z euforią przyjęli możliwość współpracy. Po niezliczonej liczbie wyprzedanych koncertów i festiwali, wystąpili jako headlinerzy Trinity Of Terror Tour, wyprzedając dziesiątki obiektów na całym świecie. Jednak wszystko to stanowiło przygotowanie do ich wydawnictwa z 2022 roku, Scoring The End of the World. Od razu po premierze singiel Cyberhex znalazł się w Top 10 na YouTube, a kolejny Masterpiece podbił platformy streamingowe. Z tak różnorodnymi gośćmi jak: Bryan Garris z Knocked Loose, Caleb Shomo z Beartooth czy kompozytor muzyki do gier wideo Mick Gordon, album ukazuje wizję grupy znacznie szerszą niż dotychczas i nie brakuje na nim zębów, ognia i krwi. To początek ich najlepszego jak dotąd rozdziału. (…)

Motionless In White w Polsce

Motionless In White mieli zagrać w 2020 roku w warszawskiej Stodole. Jednak pandemia pokrzyżowała te plany. Jednak teraz zespół ogłosił polski koncert w przyszłym roku. MIW zagrają w krakowskim klubie Kwadrat 8 sierpnia 2024 roku. Organizatorem jest Live Nation.

Idź do oryginalnego materiału