"Milionerzy". Pokonało ją proste na pozór pytanie. Mogła wygrać pół miliona!

6 miesięcy temu

Milionerzy. Pani Klaudia w 617. odcinku kontynuowała grę i szła jak burza. Miała ćwierć miliona i koło ratunkowe. Pokonało ją pytanie o Beatlesów.

Milionerzy to lubiany przez widzów teleturniej, który od początku prowadzi Hubert Urbański. Jak nikt potrafi podkręcić atmosferę, ale też dodać otuchy uczestnikom.

Tym razem trafiła mu się nie tylko wybitna graczka, ale też niezwykle spokojna i opanowana. Pani Klaudia w 617 odcinku show zmierzyła się z pytaniem o pół miliona!

Milionerzy. Pytanie o pół miliona pokonało uczestniczkę

Pani Klaudia od początku odcinka szła po milion. Nie tylko dysponowała ogromną wiedzą, ale też spokojem i opanowaniem. Była już o krok głównej wygranej, miała też do dyspozycji ostatnie koło ratunkowe, ale pytanie za ćwierć miliona złotych okazało się za trudne. Jak brzmiało?

Kto gra solo na gitarze elektrycznej w utworze „While My Guitar Gently Weeps” na płycie „The Beatles” zwanej białym albumem?

A. Jimi Hendrix
B. Eric Clapton
C. George Harrison
D. Jimmy Page

Uczestniczka zdecydowała się wykorzystać koło ratunkowe, jakie jej pozostało, czyli podpowiedź publiczności. Większość respondentów zaznaczyła odpowiedź C, a pani Klaudia podążyła za tymi sugestiami i po namyśle poprosiła Urbańskiego o zaznaczenie właśnie tej opcji.

Prawidłowa okazała się odpowiedź B. To Eric Clapton wystąpił gościnnie na białym albumie. Jego nazwisko nie pojawiło się wśród wykonawców na płycie, a więc to była wiedza dla koneserów muzyki. Okazało się, iż pytanie bardzo trudne.

Mimo wszystko gratulujemy!

Milionerzy. Ile razy wygrano milion?

Pani Klaudia miała możliwość dołączyć do zacnego grona milionerów. Była o włos. Ile razy dotychczas w Milionerach padła główna wygrana? Milion złotych wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która zrobiła to w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. We wrześniu ubiegłego roku czwartym milionerem został Jacek Iwaszko.

19 września 2022 po raz piąty w historii programu padła główna wygrana. Zwycięzcą został Tomasz Orzechowski, który uwielbia quizy i od lat bierze udział w teleturniejach.

Idź do oryginalnego materiału