Michael Mann o "Gorączce 2": Dlaczego bez Roberta De Niro i Ala Pacino?

filmweb.pl 11 miesięcy temu
Michael Mann pracujący aktualnie nad drugą częścią "Gorączki" zdradził, jak wyobraża sobie przeskoki czasowe, które mają wystąpić w fabule. Akcja ma się bowiem toczyć zarówno w 1988 roku, jak i 2000.

Michael Mann o przeskokach czasowych w "Gorączce 2"



Reżyser zapowiedział, iż tak jak w książce wydanej w sierpniu tego roku (w Polsce "Gorączka 2" ukazała się nakładem wydawnictwa HarperCollins Polska) akcja przeskoczy o 12 lat z 1988 roku do 2000. By zachować kontynuację w wyglądzie postaci, Mann planuje wykorzystać charakteryzację oraz efekty komputerowe.

W związku z tym, iż wydarzenia rozpoczną się aż osiem lat przed oryginałem, Mann nie widzi szansy, by swoje role powtórzyli Robert De Niro i Al Pacino:

To będzie połączenie [CG i makijażu]. Zatem nie będą Robert (De Niro) i Al (Pacino) grali McCauleya i Hannę (...) I adekwatnie zaczyna się osiem lat wcześniej niż film – powiedział.

Al Pacino i Robert De Niro w "Gorączce"
Ostatnio mówiło się, iż główną postać, czyli bohatera granego przez Roberta De Niro, może zagrać Adam Driver, z którym reżyser współpracował ostatnio przy dramacie biograficznym "Ferrari". Więcej o tym: "Gorączka 2": Adam Driver jako młody Robert De Niro?

Zapytany o te plany Mann nie potwierdza, ale też nie zaprzecza:

Jeszcze o tym nie rozmawialiśmy – powiedział. Ujmę to tak: przy pracy nad "Ferrari" Adam i ja gwałtownie złapaliśmy wspólny język. Wyznajemy tę samą etykę pracy – działamy bardzo intensywnie. Lubimy się i świetnie się bawiliśmy, pracując wspólnie nad projektem artystycznym.

O czym opowie "Gorączka 2"?


Książka "Gorączka 2" zadebiutowała w sierpniu tego roku i gwałtownie trafiła na pierwsze miejsce listy bestsellerów "New York Timesa". W Polsce książka ukazała się nakładem wydawnictwa HarperCollins Polska. W oficjalnym opisie czytamy:

Następnego dnia po finałowej scenie Gorączki Chris Shiherlis (Val Kilmer) zaszywa się w Koreatown, ranny, wpółprzytomny i desperacko usiłujący wydostać się z LA. W pogoń za nim rusza detektyw policji Los Angeles Vincent Hanna (Al Pacino). Kilka godzin wcześniej w trakcie strzelaniny pod światłami stroboskopowymi na końcu pasa startowego lotniska LAX Hanna zabił wspólnika Shiherlisa, Neila McCauleya (Robert De Niro). Teraz Hanna jest zdeterminowany, żeby dorwać i zabić także Shiherlisa, ostatniego ocalałego członka ekipy McCauleya, zanim ten zniknie z miasta.

W roku 1988, siedem lat wcześniej, McCauley, Shiherlis i ich ekipa zawodowców dokonują skoków na Zachodnim Wybrzeżu i pograniczu amerykańsko-meksykańskim, a potem w Chicago. Ambitni i śmiali zgarniają szybką forsę i prowadzą barwne życie. Tymczasem Vincent Hanna, detektyw z chicagowskiego wydziału zabójstw – człowiek niepogodzony ze swą przeszłością – podąża za swoim powołaniem. Ściga uzbrojonych i groźnych ludzi, ukrywających się w mrocznych, dzikich zakątkach, i poluje na brutalny gang złodziei okradających prywatne domy.
Okazuje się, iż działania McCauleya i Hanny prowadzą do niespodziewanych reperkusji.


"Gorączka" w programie Na skróty i podcaście Mam parę uwag


"Gorączka" Michaela Manna zajęła pierwsze miejsca w naszych redakcyjnych rankingach:

top 10 filmów o napadach na bank i top 11 filmów o złodziejach. Przypominamy nasze programy, w których opowiadamy o fenomenie tego dzieła: Na skróty oraz podcast Mam parę uwag. Oba materiały znajdziecie poniżej:


Idź do oryginalnego materiału