Metallica chce włączyć do setu dwa utwory, które są bardzo trudne. Czy się odważy?

terazmuzyka.pl 1 miesiąc temu
Zdjęcie: fot. Tim SaccentiCzy Metallica zdecyduje się na włączenie do setu dwóch utworów, które należą do dość trudnych?

Metallica jest w trakcie trasy koncertowej promującej album „72 Seasons”. Grupa w każdym mieście gra dwa koncerty z zupełnie inną setlistą, co daje możliwość poszerzenia liczby granych utworów. Grupa rozważa dodanie do setu dwóch numerów, których nie wykonuje często.

James Hetfield w wywiadzie dla „The Metallica Report” przyznał, iż są dwa utwory, których obecność w setliście jest dyskutowana:

To „The Frayed Ends Of Sanity” i “Dyers Eve”. Graliśmy je w przeszłości, czasem pojawiały się w secie. Te numery byłyby sprawdzianem naszego talentu. Czy potrafimy je zagrać? Są one trudne do zagrania.

Oba utwory pochodzą z wydanego w 1988 roku albumu „…And Justice For All”. Album ten cechowała złożona struktura utworów oraz brzmienie, w którym nie słychać basu (producent tłumaczy dlaczego). Pierwszy z nich był grany kilkanaście razy w latach 2014-2015, a drugi został włączony do setlisty dopiero w 2004 roku, ale nie był grany od 2010 roku. Czy zespół zdecyduje się w tym roku włączyć je do setlisty?

Przypomnijmy, iż Metallica zagra między innymi w Warszawie, gdzie odbędą się oczywiście dwa koncerty – 5 oraz 7 lipca.

METALLICA WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

Idź do oryginalnego materiału