Martyna Jakubowicz: Kopulujące panie z dużymi dekoltami na dmuchanych piłkach czyli Top of the Top Sopot Festival

agencja-informacyjna.com 1 miesiąc temu
Zdjęcie: Martyna Jakubowicz: Kopulujące panie z dużymi dekoltami na dmuchanych piłkach czyli Top of the Top Sopot Festival


Agencja Informacyjna: W dniach 19-22 sierpnia 2024 roku stacja telewizyjna TVN zorganizowała Top of the Top Sopot Festival, w Operze Leśnej w Sopocie – w założeniu miało to być największe wydarzenie muzyczne tego lata. W 1991 roku wydarzenie, kiedy je pierwszy raz organizowano nazywało się Międzynarodowy Festiwal Piosenki Sopot. W latach 1977–1980 odbywał się pod szyldem Międzynarodowy Festiwal Interwizji. Od 1984 r. do 2004 roku wydarzenie organizowano pod pierwotną nazwą. W latach 2005–2009 był organizowany jako Sopot Festival. Od 2012 r. wydarzenie odbywa się pod nazwą Top of the Top Sopot Festival. Z tej okazji Martyna Jakubowicz – ikona polskiego bluesa na, w mediach społecznościowych opublikowała następujący komentarz na temat Top of the Top Sopot Festival w 2024 r.

Martyna Jakubowicz: Niestety nie uniosłam oglądania Top Of The Top. Kopulujące panie z dużymi dekoltami na dmuchanych, ogromnych piłkach powaliły mnie. Dodawanie do tego jarmarku wykonawców mało jarmarcznych było, moim zdaniem, błędem.

Nie uniosła mnie nad ziemię, z całym szacunkiem dla niej, Agnieszka Chylińska. Momentami nie wiedziałam, czy to scena sopocka, czy dom publiczny.

Dlaczego łza się w oku kręci?

Nie będę opisywać tego wszystkiego, bo łza się w oku kręci. Wszystko wydawało mi się agonią muzyki. Piszę o muzyce, a nie o marnej jakości, tandetnym wydarzeniu. Potwierdza to tylko moją myśl złotą, iż wydarzenia produkowane przez telewizję TVN z muzyką nie mają nic wspólnego, a służą jedynie promocji tej stacji. Dotyczy to również Fryderyków („Fryderyk” – nagrody muzyczne przyznawane w Polsce). Oczywiście rzesze skłonne oddać wszystko za sławę w swoim omamieniu nie przyjmą żadnej krytyki. I na zdrowie!

Za dużo, za głośno, za kolorowo, za dużo bodźców. W tym zgiełku myśl ucieka, a synapsy obumierają.

Kiedy łatwiej manipulować narodem?

Im naród głupszy tym łatwiej nim manipulować. Drzewiej używano strachu i gorzałki. Teraz mamy inne równie skuteczne środki.

I tylko tyle mam do powiedzenia. jestem posiadaczką pilota, więc o ile o mnie chodzi oglądalność spadnie.

Kim jest Martyna Jakubowicz?

Martyna Jakubowicz z domu Żychiewicz – wokalistka, gitarzystka i kompozytorka, tworząca muzykę z pogranicza bluesa, rocka i amerykańskiego folku.

Martyna Jakubowicz: Jakie były początki kariery?

Martyna Jakubowicz debiutowała w 1977 w studenckim klubie „Remont” w Warszawie, a rok później podczas I Jesieni z Bluesem w Białymstoku, gdzie wystąpiła z repertuarem Joan Baez. W 1980 wokalistka śpiewała i grała z zespołem Robotnik Sezonowy, a w maju 1980, nagrała muzykę dla programu E-81 (Studio „Gama”). Od początku 1981 występowała wraz z Jackiem Krzycholikiem. Do 1981 występowała wyłącznie na imprezach bluesowych. Do 1982 występowała krótko z zespołami „Oddział Zamknięty” i „Krzak”.

Kiedy Martyna Jakubowicz nagrała swoją pierwszą płytę?

W styczniu i lutym 1983 r. Martyna Jakubowicz nagrała w krakowskim Studiu Teatr „STU” pierwszą swoją płytę Maquillage”, zawierającą legendarną piosenkę „W domach z betonu nie ma wolnej miłości”. Na przełomie 1985–1986 zrealizowała nagranie drugiej swojej płyty „Bardzo groźna księżniczka i ja.

Jaki klub założyła Martyna Jakubowicz?

W 1998 założyła we Wrocławiu klub „Gumowa Róża” funkcjonujący do 2011 roku, który prowadziła również jej córka – Patrycja.

Czy Martyna Jakubowicz otrzymała nagrodę Fryderyk?

Martyna Jakubowicz Od 2007 r. uczestniczy w jury Festiwalu Bluesowo-Rockowego im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień”, odbywającego się w Ostrowcu Świętokrzyskim. W 2024 r. otrzymała nagrodę Złoty Fryderyk za całokształt dokonań artystycznych.

Jakie płyty wydała Martyna Jakubowicz (dyskografia)?

Martyna Jakubowicz nagrała następujące płyty muzyczne: „Maquillage” (1983 r.), „Martyna Jakubowicz Live” (album koncertowy, 1985 r.), „Bardzo groźna księżniczka i ja” (1986 r.), „Wschodnia wioska” (1988 r.), „Koncert live Jarocin” (album koncertowy, 1990 r.), „Total”, 1991, Polton (kompilacja, 1991 r.), „Patchwork” (1991 r.), „Kołysz mnie” (album koncertowy, 1992 r.), „Dziewczynka z pozytywką Edwarda” (1995 r.), „Skórka pomarańczy” (1998 r.), „Tylko Dylan” (tribute album, 205 r.), „Te 30. Urodziny” (cover album, 2008 r.), „Okruchy życia” (oraz „Żona Lota” 2010 r.), „Burzliwy błękit Joanny” (2013 r.), „Prosta piosenka” (2016 r.), „Zwykły włóczęga” (2018 r.)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Zapraszamy do lektury innych publikacji. Agencja Informacyjna

Agencja Informacyjna, opinie, /dec/ 23.08.2024,źródło: facebook

Idź do oryginalnego materiału