Liam Nassereddinen „Luminescence” ⸜ nowa płyta TRPTK

highfidelitynews.pl 2 miesięcy temu

Na 12 lipca przewidziano premierę nowej płyty holenderskiego wydawnictwa TRPTK.

Jak czytamy materiałach prasowych, debiutancki album 13-letniego (!) Liama zawiera jego „ulubioną kolekcję utworów fortepianowych” Czajkowskiego, Liszta, Glinki, Rachmaninowa, Chopina, Schuberta, Debussy’ego i Saya. I dalej:

Po zdobyciu nagrody Bunschoten Young Talent Award, Liam wyraził swoje marzenie o wydaniu albumu. Jego muzyczna dojrzałość i talent zrobiły wrażenie na Mayi Fridman, członkini jury i menedżerce AR TRPTK, dlatego natychmiast zaczęliśmy rozmawiać o tym, jak spełnić marzenie Liama, przy współpracy naszego wydawnictwa.
» TRPTK w HIGH FIDELITY → TUTAJ

Przypomnijmy, iż holenderskie wydawnictwo TRTPK (wym.: ‘triptik’) powstało w 2014 roku. Jego cechą szczególną jest niezwykłą dbałość dźwięk. Nagrywa cyfrowo, w DXD i korzysta z wysokiej klasy urządzeń firm JCAT (!), Merging Technologies, Sonodore, KEF, Hegel i Furutech. Na moje pytanie o technikę mikrofonową BRENDON HEINST, inżynier dźwięku mówił:

Technikę mikrofonową, którą stosuję określałem w mojej pracy jako Optimized Omnidirectional Array (Optymalizowany układ wszechkierunkowy – red.), optymalizowany pod katem trzech atrybutów: absolutnej wierności w dziedzinie barwy, absolutnej wierności w dziedzinie czasu i kontroli impulsu, a także absolutnej wierności w dziedzinie obrazowania. Sposób, jak to wszystko działa to dłuższa historia, ale w uproszczeniu można powiedzieć, iż to technika basująca na sławnym układzie Decca Tree, ale znacznie mniejszym – chodziło o lepsze obrazowanie.
⸜ Studio TRPTK z pięcioma kolumnami KEF Blade
Układ został wykreowany przy pomocy trzech mikrofonów Sonodore RCM-402, prawdziwie dookólnych (omnidirectional) o niebywale płaskim paśmie przenoszenia i wybitnej kontroli czasowej. Nasze mikrofony zasilamy napięciem 60 V, co likwiduje problemy z zasilaniem fantomowym (phantom power; 48 V – red.) i znacząco zwiększa odstęp sygnału od szumu.
Używam tego zestawu w połączeniu z parą mikrofonów przeznaczonych dla tylnych kanałów, a także dodatkowych mikrofonów wspomagających poszczególne instrumenty w zespole.

Płyta została wydana na krążku hybrydowym SACD, ale jest dostępna także w formie plików stereo hi-res oraz wielokanałowych.

TRPTK.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Idź do oryginalnego materiału