Książka Ebook "Słowiańskie serce" Anna Krzysteczko - recenzja

smakowymix.blogspot.com 1 miesiąc temu

Zapraszam dzisiaj na recenzję książki. Kolejna przeczytana w formie ebooka na Legimi.


Książka Ebook "Słowiańskie serce" Anna Krzysteczko


Premiera: 2024-10-17

Wydawca: Wydawnictwo Szara Godzina

Opis:

"Polska, XIII wiek. W sercu Żywiecczyzny mieszka Sambor, charyzmatyczny zakonnik, który dzięki bogatej wiedzy medycznej i altruizmowi cieszy się poważaniem wśród okolicznej ludności. Pewnego dnia ratuje życie młodej dziewczyny i noworodka. Ten szlachetny uczynek wywołuje lawinę nieoczekiwanych wydarzeń, a bogobojny medyk staje przed nie lada wyzwaniem. Kim jest Żywka i jaka tajemnica stoi za jej pojawieniem się pod kapliczką Świętego Krzyża? Co łączy dziewczynę z rycerskim rodem herbu Przedświt? Słowiańskie serce to pełna zwrotów akcji powieść historyczno-obyczajowa z wątkiem miłosnym. Anna Krzysteczko snuje barwną opowieść o ludziach, których losy wyznaczane są przez wielkie namiętności, niebezpieczne intrygi oraz słowiańskie obrzędy i zwyczaje."


Czytelnik będzie zafascynowany, jeżeli lubi powieści historyczno obyczajowe z wątkiem słowiańskim, ale i dla innych historia powinna okazać się ciekawa. Autorka ukazuje Polskę - Żywiecczyznę - w XIII wieku.

Główni bohaterowie (Sambor, Żywka) to barwne postacie, które wg mnie wiele wniosą do tej opowieści. Poznamy ich przeszłość, tajemnice, nadzieje, wzloty i upadki, trudne wybory.

Żywka - kim jest i jaką skrywa tajemnicę? Czy los będzie dla niej łaskawy? Jaką rolę odegra w jej życiu Sambor?

Herb Przedświt, rycerski ród - o co tutaj chodzi i jaki ma związek z Żywką?

Czytajcie i odkryjcie prawdę o ludzkich słabościach i marzeniach, które niezależnie od epoki mają ze sobą wiele wspólnego. Czas się zmienia, ale czy uczucia i chęć bycia szczęśliwym też?

Do tego mamy opisy słowiańskich zwyczajów i obrzędów, co też ubarwia tę opowieść i daje przy okazji możliwość poznania dawnych czasów.

Czyta się gwałtownie i z ciekawością i myślę, iż czasami to co tam opisane wzbudzi niejedną refleksję.


Idź do oryginalnego materiału