„Słowik” nie jest zwykłą powieścią historyczną. Kristin Hannah napisała wyjątkową książkę pełną burzliwych emocji i dramaturgii. II wojna światowa dawno nie była w literaturze tak poruszająca.
Kristin Hannah wie jak uderzyć w czuły punkt. Rok 1940. Niemcy zdobywają Francję, a dwie skłócone siostry muszą odnaleźć się w koszmarnej rzeczywistości. Isabelle rwie się do walki i dołącza do ruchu oporu. Zatraca się w coraz bardziej ryzykownych akcjach. Vianne z pokorą znosi brutalną okupację. Jej walką jest proza życia codziennego i opieka nad dziećmi. Sytuacja komplikuje się, gdy w domu zostaje zakwaterowany niemiecki oficer. Dwie skrajnie różne drogi przetrwania, obie niezwykle heroiczne i wymagające wielkiego poświęcenia.
Kristin Hannah – Słowik to opowieść o miłości i wojnie
„Słowik” to powieść namacalna i obrazowa. Czytając czuje się zapach francuskich sadów i serów oraz smak słodkich konfitur i wina. Można łatwo wyobrazić sobie spacer wąskimi uliczkami francuskiego miasteczka. Ale jednocześnie równie namacalne jest wszechogarniające zło. Atmosfera zaszczucia, ryzyka i strachu narasta z każdą chwilą. Czuć gniew i rozpacz, ale nie brakuje też miłości.
„Słowik” to bestsellerowa powieść napisana ze swadą i kobiecą wrażliwością. Obfituje we wzruszenia i wyciska łzy. Kristin Hannah potrafi złamać serce, ale też dać nadzieję i przywrócić wiarę w człowieka w mrocznych czasach.
O „Słowiku” się nie zapomina.