Komentarze po przejściu Bianki Mikołajewskiej z WP do TVP

sdrp.katowice.pl 3 tygodni temu

Mikołajewska w Wirtualnej Polsce pracowała od lipca 2022 roku. Była tam m.in. szefową Magazynu WP (od marca do października 2023).

Paweł Kapusta: „To dla nas duża strata”

Dziennikarka potwierdziła „Presserwisowi”, iż do rozstania z WP doszło za porozumieniem stron. Nie zdradziła jednak swoich planów zawodowych. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, iż pracuje nad programem reportersko-śledczym, który będzie nadawany w TVP. Trwa jeszcze do niego rekrutacja reporterów. Z zespołem WP pożegnała się w piątek.

„Po dwóch latach kończę pracę w Wirtualnej Polsce. Współpracowałam w niej ze świetnymi dziennikarzami i redaktorami. Życzę im powodzenia w dalszej pracy i wielu super-tematów. Dzięki za wszystko, Dziewczyny i Chłopaki! Redakcji dziękuję za wsparcie w pracy i będę kibicować, bo wiem, iż ludzie, którzy ją dziś tworzą chcą budować niezależne, jakościowe medium. Przede mną nowe” – napisała Mikołajewska w piątek na platformie X.

– Bianka zdecydowała się przyjąć ofertę z innego miejsca. To dla nas oczywiście duża strata, bo jest autorką wielu świetnych tekstów. Świetnie nam się razem pracowało, jednak dostała bardzo atrakcyjną ofertę i po prostu z niej skorzystała. Życzę jej jak najlepiej – mówi „Presserwisowi” Paweł Kapusta, redaktor naczelny Wirtualnej Polski.

Chrabota: „Mikołajewska zapewni TVP wiarygodność”

Z kolei Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, komentuje: – Bianka Mikołajewska to świetna reporterka i na pewno wzbogaci ofertę TVP o dziennikarstwo śledcze.

Jak dodaje, wszystkim powinno zależeć na odbudowie TVP pod względem wiarygodności i oglądalności. – Bianka Mikołajewska na pewno zapewni tej stacji wiarygodność – ocenia.

Przed dołączeniem do WP Bianka Mikołajewska była – od czerwca 2016 roku – zastępczynią redaktora naczelnego serwisu OKO.press i szefową działu śledczego. Od września 2021 roku prowadziła poniedziałkowe wydania „Popołudniowej rozmowy w RMF FM”. kooperacja z radiem zakończyła się jednak w momencie podjęcia pracy w WP, ponieważ, jak wyjaśniała sama Mikołajewska, rozgłośnia uznała, iż Wirtualna Polska jest jej bezpośrednią konkurencją.

Wcześniej – od 2013 do 2016 roku – Mikołajewska była dziennikarką „Gazety Wyborczej”, a w latach 2000-2013 – „Polityki”. Jest laureatką najważniejszych nagród dziennikarskich. Zdobyła tytuł Dziennikarza Roku 2016 w plebiscycie polskich redakcji organizowanym przez „Press”. W 2015 roku otrzymała Nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego, a w 2019 roku w tym samym konkursie tytuł Dziennikarza Dekady.

Idź do oryginalnego materiału