Od piątku 25 lipca w kinie Merkury w Białej Podlaskiej zobaczymy kontynuację rewelacyjnej polskiej komedii kryminalnej w reżyserii Juliusza Machulskiego – „Vinci 2”.
Poza tym w najbliższych dniach przez cały czas możemy oglądać amerykańską animację „Smerfy. Wielki film” oraz wielką przygodę science-fiction – „Jurassic World: Odrodzenie”.
Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” obejrzymy europejski komediodramat „Pewnego razu w Paryżu”.
„Smerfy. Wielki film” – USA; animowany; 92 minuty, b.o. – dubbing.
„Smerfy. Wielki film” to amerykańska animowana komedia muzyczna fantasy z 2025 roku, oparta na serii komiksów „Smerfy”, stworzonej przez belgijskiego twórcę komiksów Peyo. Oryginalną piosenkę do ścieżki dźwiękowej filmu napisała i nagrała m.in. Rihanna.
Ukochani, niebiescy bohaterowie powracają do kin. Kiedy Papa Smerf zostaje w tajemniczy sposób porwany przez czarodziejów Gargamela i jego brata Razamela, Smerfetka poprowadzi misję Smerfów do prawdziwego świata, aby go uratować. Z pomocą nowych przyjaciół Smerfy odkryją, co jest ich przeznaczeniem.
Reżyseria: Chris Miller.
„Vinci 2” – Polska; komedia/kryminalny; 117 minut, od 15 lat.
Cuma (Robert Więckiewicz), emerytowany mistrz złodziejskiego fachu, wiedzie spokojne życie na andaluzyjskim wybrzeżu Hiszpanii, ciesząc się życiem u boku pięknej hiszpańskiej żony. Niespodziewanie dostaje propozycję nie do odrzucenia – lukratywny skok w Polsce. Odmawia. niedługo jednak dowiaduje się, iż paser Chudy (Mirosław Haniszewski) – dawny partner Grubego, dziś rywal – planuje największy napad w Krakowie, i to bez niego. Co gorsza, z nową, młodą ekipą – szybką, pewną siebie i działającą bez sentymentów (Piotr Witkowski, Jakub Hycnar). Dla Cumy to nie tylko wyzwanie. To sprawa osobista. Wraca, żeby udowodnić, iż przez cały czas jest złodziejem numerem jeden. Żeby odzyskać szacunek. I wyrównać rachunki.
Razem z dawnymi przyjaciółmi (Borys Szyc, Kamilla Baar, Jacek Król) i na nowo skompletowaną ekipą (Zofia Jastrzębska, Jan Sałasiński) Cuma wchodzi do gry na własnych zasadach. Plan? Prosty: ukraść to, co planują inni, i zrobić to lepiej. gwałtownie jednak wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli. Problem w tym, iż nikt nie gra tu czysto. Cuma trafia na celownik upartego gliny (Łukasz Simlat) i bezwzględnego agenta FBI, niegdyś komisarza Wilka (Marcin Dorociński), który wraca do Krakowa z nową misją i starymi porachunkami. Rozpoczyna się gra o najwyższą stawkę – pełna podstępów, zaskoczeń i mistrzowskich trików.
Reżyseria: Juliusz Machulski.
Obsada: Robert Więckiewicz, Borys Szyc, Kamilla Baar, Marcin Dorociński, Mirosław Haniszewski, Łukasz Simlat.
„Jurassic World: Odrodzenie” – USA; przygodowy/science-fiction; 134 minuty, od 13 lat – dubbing.
Pięć lat po wydarzeniach z „Jurassic World Dominion”, nasza planeta jest w dużej mierze niegościnna dla dinozaurów. Te, które pozostały, żyją w odizolowanych klimatach równikowych. Trzy takie największe stworzenia żyjące na lądzie, morzu i w powietrzu posiadają w swoim DNA klucz do leku, który może przynieść ludzkości cudowne lekarstwo ratujące życie.
Zora Bennet (nominowana do Oscara® Scarlett Johansson) specjalistka od tajnych operacji, dostaje zlecenie poprowadzenia zespołu w ściśle tajnej misji, mającej na celu zabezpieczenie materiału genetycznego. Zespół Zory i przypadkowa rodzina zostają zaatakowani przez wodne dinozaury i lądują na zakazanej wyspie, na której kiedyś znajdował się tajny ośrodek badawczy Parku Jurajskiego.
Tam, na terenie zamieszkanym przez dinozaury bardzo różnych gatunków, stają twarzą w twarz ze złowieszczym, szokującym odkryciem, które było ukrywane przed światem przez dziesięciolecia.
Reżyseria: Gareth Edwards.
Obsada: Scarlett Johansson, Mahershala Ali, Manuel Garcia-Rulfo, Luna Blaise, Audrina Miranda, Jonathan Bailey.
Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” 31 lipca zobaczymy:
„Pewnego razu w Paryżu” – Francja, Belgia; dramat/komedia; 124 minuty; od 15 lat – napisy.
Wciągająca opowieść o spadku, który otworzył bramę do niesamowitej i tajemniczej historii sprzed blisko 130 lat. Dziedzictwo, rodzina, genealogia, przeszłość, przyszłość i teraźniejszość – to tematy najnowszego filmu nagrodzonego Cezarem Cédrica Klapischa, twórcy filmowej trylogii „Smak życia”, a także współtwórcy przebojowego francuskiego serialu „Gdzie jest mój agent?”. W rolach głównych gwiazdy produkcji „Maria Callas” (Vincent Macaigne), „Hrabia Monte Christo” (Vassili Schneider), „Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun” (Cécile de France) oraz „Jeszcze dalej niż Północ” (Zinedine Soualem). „Pewnego razu w Paryżu” tylko w kinach od 11 lipca.
Jest 2024 rok. Około 30 osób należących do jednej rodziny dowiaduje się, iż wszyscy niedługo odziedziczą duży dom, który stoi opuszczony od lat. Cztery z nich zostają wybrane, aby przeprowadzić inwentaryzację lokalu, to: Seb, Abdel, Céline i Guy. Połączeni ze sobą dalekim pokrewieństwem „kuzyni” odkrywają niezwykłe sekrety starego domostwa i trafiają na trop tajemniczej kobiety o imieniu Adèle, która w wieku 20 lat opuściła rodzinną Normandię i w 1895 roku udała się do przeżywającego rewolucję przemysłową i kulturową Paryża. Dzięki poznawaniu tej wyjątkowej historii, czwórka postaci ze współczesności odbędzie podróż w głąb własnego drzewa genealogicznego i umożliwi odkrycie niezwykłych momentów z końca XIX wieku, kiedy wynaleziono fotografię i narodził się impresjonizm. To zderzenie dwóch epok, roku 2024 i 1895, będzie dla bohaterek i bohaterów narodzinami pięknej refleksji nad tym, co w życiu jest naprawdę ważne.
Reżyseria: Cédric Klapisch.
Obsada: Suzanne Lindon, Vincent Macaigne, Zinedine Soualem, Paul Kircher, Vassili Schneider, Sara Giraudeau.
A oto cały repertuar na najbliższe dni: