"Julia" 40 lat twórczości artystycznej Julii Doszny (17 grudnia 2023)

muzeum.gorlice.pl 2 tygodni temu
Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w GorlicachWalerego Wróblewskiego 10A, 38-300 Gorlice, Polska

Serdecznie zapraszamy do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach, gdzie od 17 grudnia do 14 stycznia będzie prezentowana wystawa z okazji jubileuszu 40 lat twórczości artystycznej Julii Doszny.

Wystawa "Julia" poświęcona jest wybitnej pieśniarce, animatorce i ambasadorce kultury łemkowskiej - Julii Dosznie. Pierwsze kroki na scenie artystka stawiała w latach 80. XX wieku wraz z zespołem „Łemkowyna ". Współpracowała z muzykami jazzowymi, klasycznymi i innymi artystami, zafascynowanymi kulturą łemkowską. Była wielokrotnie honorowana za swój wkład w rozwój kultury tradycyjnej m.in. tytułem „Zasłużonej Artystki Ukrainy” oraz „Oskarem Folkloru” nagrodą Gold Stars, przyznawaną przez organizację World Folklor Union.

Wystawa "Julia" stanowi podróż przez cztery dziesięciolecia działalności artystki. Zaprezentowane fotografie, a także plakaty i pamiątki, ukazują różne aspekty jej kariery. Całość zorganizowana została z okazji 40-lecia pracy scenicznej Julii Doszny, ukazując nie tylko jej muzyczny dorobek, ale także wyjątkową osobowość i inspirujący wkład w dziedzictwo kultury łemkowskiej.
Pod honorowym patronatem Marii Gubały Starosty Powiatu Gorlickiego
Współorganizator: Gminny Ośrodek Kultury w Ropie
Idź do oryginalnego materiału