Podczas premierowego weekendu w polskich kinach Joker: Folie a Deux zgromadził 252 879 widzów. Jest to prawdopodobnie ósme najlepsze otwarcie w tym roku, tylko nieco słabsze od tego, które w 2019 roku odnotował pierwszy Joker (271 277). Wynik kontynuacji po pierwszym weekendzie był nieco wyższy od trzydniowego otwarcia i wyniósł 253 512 widzów. Co ciekawe, druga w zestawieniu weekendowym Substancja posiadała na swoim koncie po trzecim weekendzie wyświetlania… o jednego widza więcej.
Mimo w większości negatywnych recenzji oraz równie fatalnych ocen widzów Joker: Folie a Deux zdołał odnotować w polskich kinach tylko o 7% słabsze otwarcie niż poprzednik. Duża w tym zasługa brzydkiej pogody podczas minionego weekendu w wielu częściach Polski, która zachęcała do wypadów do kin. W związku z tym, iż film Warner Bros. był jedną z zaledwie dwóch dużych nowości, niemalże połowa weekendowej widowni pochodziła z seansów kontynuacji historii Arthura Flecka.
Pod względem przychodów wynik kontynuacji jest lepszy niż w przypadku poprzednika. Wynika to z wyższej średniej ceny biletów. Polska należy więc prawdopodobnie do nielicznego grona krajów, w których kontynuacja sprzedała się podczas premierowego weekendu lepiej niż megahit z 2019 roku. Większości państw otwarcia były po części dużo słabsze (w Ameryce o ponad 60%). Jednak biorąc pod uwagę opinie na temat nowości i duże prawdopodobieństwo rozprzestrzenienia się ich, w najbliższych tygodniach można spodziewać się także u dużych spadków. Pierwsza część wypracowała sobie bardzo dobre nogi i ostatecznie przekroczyła pułap dwóch milionów widzów, co do dzisiaj stanowi najlepszy wynik wszech czasów pośród ekranizacji komiksów. Joker: Folie a Deux może mieć natomiast problem z przekroczeniem pułapu miliona. Drugi weekend może podpowiedzieć, w jakim kierunku zmierza ten tytuł.
Drugą nowością weekendu była polsko-czesko-słowacka animacja z elementami filmu aktorskiego Smok Diplodok. Bazująca na komiksach Tadeusza Baranowskiego produkcja rozczarowała chyba jednak swoim rezultatem otwarcia. Od piątku do niedzieli zobaczyło ją niespełna 33 tys. widzów, a wraz z pokazami przedpremierowymi, które w dużym stopniu odbyły się tydzień wcześniej podczas „Święta Kina”, na jej koncie znajduje się nieco ponad 71,5 tys. Wynik z weekendu otwarcia jest tylko trochę lepszy od wyniku, który odnotowała inna animacja, Dobry robot. Nowość DreamWorks Animation była wyświetlana jedynie w ramach pokazów przedpremierowych, ale mogła zgromadzić ok. 30 tys. widzów.
Większość filmów odnotowała duże spadki, które wynikają z promocji cenowej podczas ostatniego weekendu września. Najbardziej stabilną widownią może pochwalić się Substancja, która staje się fenomenem polskich kin. Głośny horror z Demi Moore zgromadził już ponad ćwierć miliona widzów, co jest fantastycznym wynikiem (43 683 widzów podczas trzeciego weekendu / -48%). Dane na temat przychodów tego filmów ze światowych rynków na takich Box Office Mojo oraz The Numbers wydają się niestety niepełne, ale biorąc je pod uwagę, to Polska z przychodami na poziomie $1,35 mln jest w tej chwili rynkiem z czwartym najlepszym wynikiem za Meksykiem ($4,3 mln), Wielką Brytanią ($2,8 mln) oraz Rosją/Wspólnotą Niepodległych Państw ($1,5 mln).
W związku z dniem chłopaka w środku tygodnia przez ostatnim weekendem sporą widownię zgromadziły filmy skierowane do dzieci i młodzieży szkolnej, m.in. Niepewność. Zakochany Mickiewicz, Transformers: Początek, Akademia magii, czy chociażby Beetlejuice Beetlejuice, który przekroczył pułap 500 tys. widzów. Dużym zainteresowaniem cieszą się przez cały czas największe wakacyjne przeboje. Gru i Minionki: pod przykrywką przyciągnęły jeszcze ponad 20 tys., a w sumie już ok. 2,26 mln widzów, dostępne na Disney+ W głowie się nie mieści zgromadziło podczas siedemnastego (!) weekendu jeszcze prawie 11,5 tys. (razem już niemalże 2,65 mln), a Deadpool & Wolverine jeszcze ponad 8 tys. widzów podczas jedenastego weekendu. Film Marvela posiada na swoim koncie już 1,684 mln widzów. Czy w rozrachunku końcowym uda się wyprzedzić Diunę: Część drugą (1,738 mln)?
Źródła: boxoffice.pl, Stowarzyszenie Filmowców Polskich