Jaką książkę wybrać dla taty? Książkowe pomysły na prezent na Dzień Ojca

literia.pl 3 lat temu

Już 23 czerwca będziemy obchodzić Dzień Ojca! I jak co roku, będziemy musieli zmierzyć się z pytaniem, co kupić tacie na prezent? Oczywiście, najprościej będzie zapytać, ale choćby wtedy, tatowie często zbywają takie pytania stwierdzeniem, iż niczego nie potrzebują. jeżeli nie chcemy stawiać na sztampowe skarpety albo kolejny krawat, książka będzie świetnym pomysłem na prezent na dzień ojca! Ale jaką książkę wybrać dla naszego taty? Wybrałam dla was kilka znakomitych pozycji.



“Krew” Max Czornyj

Ilu ojców tyle gustów, w tym czytelniczych. Moja pierwsza propozycja to książka dla taty, który lubi kryminały i krwawe intrygi. Najnowsza książka polskiego pisarza, Maxa Czornyja, to kolejna pozycja w jego serii o komisarzu Eryku Deryło. Tym razem, lubelski policjant musi zmierzyć się z brutalnym morderstwem kobiety. Na miejscu rzezi, morderca pozostawił tajemniczą wiadomość… Czyżby była adresowana do komisariuszy? Najnowsza książka Maxa już czeka u nas w sklepie, także jako edycja z autografem, doskonała jako prezent na dzień ojca!

Prenumerata magazynu Forbes - prezenty na dzień ojca

Kolejna pozycja nie jest do końca książką! Pomyślałam, iż trochę zamieszam naszą listę, dodając do niej prenumeratę Forbsa! Chyba każdy z nas słyszał o tym magazynie i bardzo możliwe, iż wasz tato akurat go czyta. Taka prenumerata będzie cudownym prezentem, który będzie cieszył przez długi, długi czas. Na przykład, przez pół roku! Zamawiając półroczną prenumeratę Forbes w naszym sklepie, otrzymacie świetną książkę na prezent dla taty gratis! “Jak ochronić majątek i bezpiecznie go pomnożyć w trudnych czasach” to świetna książka o gospodarowaniu finansami, idealna na obecne, trudne czasy związane z pandemią. Czyżby to był prezent doskonały? Według mnie jak najbardziej!

Pamiątkowa kolekcja Tytusa, Romka i A’Tomka

Taka lista nie może się obejść bez prezentu, który sama będę kupować dla mojego taty! Pamiętam jeszcze stare księgi Papcia, które poniewierały się w domu moich dziadków i euforia na twarzy mojego taty, gdy mu je przynosiłam jako mała dziewczynka, pytając co to takiego. Dlatego, na dzień ojca postanowiłam wręczyć mu całą, pamiątkową kolekcję przygód Tytusa, Romka i A’Tomka. To niezwykły zestaw 25 ksiąg (najbardziej kompletna edycja na polskim rynku), wraz z kilkoma wspaniałymi prezentami, takimi jak płócienna torba i ELEMELEmentarz!

“Ludowa historia Polski” Adam Leszczyński - najlepsze książki dla taty

Z pewnością ktoś z was ma tatę, dla którego najlepszym prezentem będzie dobra książka historyczna. “Ludowa historia Polski” to wyjątkowa pozycja, skupiająca się na historii naszego kraju, która zwykle jest przemilczana. Czy to w szkołach, filmach czy innych książkach. To historia tych 98% mieszkańców naszego kraju, którzy na przestrzeni dziejów musieli zmagać się z ubóstwem, ciężką pracą i wojnami. Adam Leszczyński nie skupia się na datach, wydarzeniach, katastrofach czy wojnach. Dla niego to co ważne to, jak to wszystko wpływało na życie codziennych ludzi. “Ludowa historia Polski” to niezwykle fascynujące spojrzenie na mieszkańców naszego kraju, które będzie świetną książką na prezent na dzień ojca!

“Amerykańscy Bogowie” Neil Gaiman

W tym miejscu mojej listy top książek dla taty, chciałam przedstawić jakąś dobrą książkę fantasy. Mogłabym klasycznie napisać o Wiedźminie, Grze o Tron albo może choćby polecić jakąś książkę Kinga. Wszystkie te pozycje są oczywiście absolutnie doskonałym prezentem dla miłośnika fantastyki, ale prawdopodobnie wszystkie je już przeczytał. I wtedy, przypomniała mi się taka troszkę mniej popularna pozycja pośród Polskich czytelników. “Amerykańscy Bogowie” to najsłynniejsza książka fenomenalnego Neila Gaimana, która w 2017 roku doczekała się serialowej ekranizacji. Jest pełna mrocznych tajemnic i zagadek, nieznanych stron i zakamarków Ameryki, i przede wszystkim, zapomnianych, starych bóstw, które ją zamieszkują.

“27 śmierci Toby’ego Obeda” Joanna Gierak-Onoszko - Książkowe pomysły na prezent na dzień ojca

Słysząc “Kanada” myślimy o potulnym, ugrzecznionym narodzie, który za wszystko przeprasza. Syropie klonowym, bobrach i może ewentualnie o morderczych gęsiach z piekła rodem. Nic więc dziwnego, iż do czasu premiery reportażu Joanny Gierak-Onoszko, mało kto z nas zdawał sobie sprawę z tego, w jak potworny sposób traktowana była rdzenna społeczność przez nowych mieszkańców kontynentu. O porywaniu niemowląt i wychowywaniu ich w zamkniętych internatach. To niezwykła książka o nieznanej tragedii rdzennych mieszkańców Kanady, która słusznie była finalistą nagród Nike w 2020 roku.

“Outpost” Dmitry Glukhovsky

I na koniec, klasyka postapokaliptycznego, wschodnioeuropejskiego postapo. Po legendarnej już serii Metro 2033 rosyjski pisarz przedstawia nam zupełnie inną opowieść, osadzoną w innych, choć podobnie smutnych i beznadziejnych realiach. To książka doskonała dla wszystkich taty, który przepada za tematami związanymi z science fiction i postapo, choć w mojej opinii, książka przypadnie do gustu także fanom gier FPS, czyli tak zwanych “strzelanek”. “Outpost” to mroczna historia małej wsi na granicy zrujnowanej i rozpadającej się Rosji. Wieś na brzegu Wołgi, w której mieszkają bohaterowie naszej książki, wydaje się miejscem absolutnie nieinteresującym. Czemu więc ostatni most na rzece, który się w niej znajduje, jest tak pilnie strzeżony? Czego tak bardzo obawiają się wojskowi? Co czyha we mgle po drugiej stronie brzegu? “Outpost” to mrożąca krew w żyłach opowieść o przetrwaniu, doskonała jako książka na dzień ojca.

Idź do oryginalnego materiału